Connect with us

technologia

Polski startup zbiera 2,1 mln euro, aby pomóc firmom zautomatyzować przetwarzanie dokumentów

Published

on

Polski startup zbiera 2,1 mln euro, aby pomóc firmom zautomatyzować przetwarzanie dokumentów

Z ponad 550 miliardami faktur i innych dokumentów, takich jak kontrakty czy umowy, przekazywanych między firmami każdego roku, back office stał się obszarem przytłoczonym uciążliwą papierkową robotą. W efekcie firmy na całym świecie aktywnie poszukują rozwiązań mających na celu rozwiązanie tego problemu. Gartner docenił możliwości inteligentnego przetwarzania dokumentów o wartości 1,1 mld euro w 2020 r..

Wejdź do wrocławskiego startupu Alphamoon. Platforma do automatyzacji dokumentów oparta na sztucznej inteligencji zebrała 2,1 miliona euro w celu wyeliminowania wąskich gardeł i zaoszczędzenia czasu.

Runda zalążkowa opierała się na połączeniu kapitału własnego i dotacji na badania i rozwój. Runda equity poprowadziła Samogłowy partnerz udziałem Status Starter. Dotacje na B+R udzieliły Województwo Dolnośląskie i Polska Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Finansowanie ma umożliwić spółce dalszy rozwój technologii i rozszerzenie działalności na rynkach europejskich.

Założony przez Adam Gonczarek, Paweł Świątekoraz Norbert RausAlphamoon ma na celu pomóc firmom uporać się z problemem przeciążenia dokumentów.

Adam Gonczarek, CTO i współzałożyciel Alphamoon, powiedział: „Papierkową robotę od lat załatwia się ręcznie – koszmar na pełen etat dla całego zespołu. Jednak dokumenty we wszystkich swoich kształtach i formach są tylko zapisami. Pomagając firmom zautomatyzować wydobywanie tych danych, pomagamy im eliminować wąskie gardła i oszczędzać czas. Co więcej, nasze narzędzie nie ogranicza się tylko do rozpoznawania tekstu i ekstrakcji danych. Dostarczamy rozwiązania, które pomagają utrzymać dokumenty w ruchu, wspierając nie tylko zespoły back office, ale także sprzedaż, obsługę klienta, zgodność i wiele innych.”

Markus Erken, partner założycielski Sunfish Partners, dodał: „Alphamoon może znacznie usprawnić przetwarzanie dokumentów. Ponadto można odciążyć procesy przynoszące wartość dodaną. Dostrzegając wzorce w zebranych próbkach danych, firmy mogą opracowywać dodatkowe produkty lub oferować lepsze usługi swoim użytkownikom końcowym”.

READ  Potwierdzony czas rozpoczęcia, data premiery aktualizacji, nowe wyspy, nowe sztandary postaci i nie tylko
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *