Connect with us

Sport

Polski projekt CD szuka celów w zakresie fuzji i przejęć, aby stać się czołowym producentem gier

Published

on

WARSZAWA (Reuters) -Polski projekt CD będzie aktywnie poszukiwał celów fuzji i przejęć, aby stać się jednym z trzech największych producentów gier wideo na świecie, poinformował we wtorek.

Producent Cyberpunk 2077, jednej z najbardziej oczekiwanych i wyśmiewanych gier 2020 roku, ogłosił również plany przekształcenia swojego studia i zmiany sposobu opracowywania nowych produktów, tak aby można było rozpocząć kolejną produkcję gier AAA 2022 r. .

„Jesteśmy nastawieni na kompleksową transformację” – powiedział podczas telekonferencji Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt.

Firma poinformowała również, że planuje darmową zawartość do pobrania (DLC) dla cyberpunku, na co bardzo oczekiwali inwestorzy i gracze, którzy spodziewali się również, że polskie studio wymyśli plan naprawy gry, która była błędna, gdy została wydana w grudniu. .

Ogłoszenie planów akwizycji nie było oczekiwane w opublikowanym we wtorek dokumencie strategicznym.

Tuż przed wydaniem aktualizacji strategii CD Projekt ogłosił, że podpisał list intencyjny dotyczący przejęcia kanadyjskiego studia deweloperskiego Digital Scapes.

Firma, która nie ujawniła wartości umowy, powiedziała, że ​​współpracuje ze studiem deweloperskim z Vancouver od 2018 roku.

Zespół Digital Scapes zatrudnia „kilkunastu doświadczonych twórców gier” – powiedział CD Projekt.

(Relacja Agnieszki Barteczko i Anny Pruchnickiej; montaż: Edmund Blair i Bernadette Baum)

READ  Koszmar Schalke trwa! Od 54 lat nie miał tak złej passy w Bundeslidze! Piłka nożna
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *