Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski premier wzywa do reformy przeciwko unijnemu „imperializmowi” – komentarz Welt

Published

on

Premier Polski Mateusz Morawiecki przemawia obok muru wzniesionego, aby uniemożliwić migrantom przekraczanie granicy polsko-białoruskiej w związku z kryzysem migracyjnym w pobliżu Kuźnicy 30 czerwca 2022 r. REUTERS/Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

BERLIN, 10 sierpnia (Reuters) – Premier Polski Mateusz Morawiecki oskarżył Unię Europejską o imperialistyczne zachowanie wobec mniejszych państw członkowskich w gościnnym artykule opublikowanym w środę na światowym portalu informacyjnym.

„Praktyka polityczna pokazała, że ​​stanowiska Niemiec i Francji liczą się bardziej niż jakiekolwiek inne” – Morawiecki wezwał do bardziej zorientowanego na konsensus podejścia niemieckiej agencji prasowej.

„Mamy więc do czynienia z formalną demokracją i de facto oligarchią, w której najsilniejsi są u władzy” – powiedział, dodając, że imperializm UE musi być zwalczany tak samo, jak imperializm rosyjski.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Premier, którego nacjonalistyczny rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS) wielokrotnie ścierał się z Brukselą w kwestii praworządności, powiedział, że inwazja Rosji na Ukrainę uwypukliła niedociągnięcia UE.

Wezwał do „głębokiej reformy, która stawia dobro wspólne i równość z powrotem na czele zasad związkowych”.

Politycy z partii rządzącej w Polsce powiedzieli, że Warszawa może uderzyć w UE, jeśli kraj nie zdobędzie swojej części środków na podniesienie się z pandemii. Bruksela sygnalizowała, że ​​nie jest zadowolona z ostatniej reformy sądownictwa w Polsce. Kontynuuj czytanie

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Pisanie przez Rachel Więcej Edycja przez Paula Carrel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Pięć arcydzieł malarstwa europejskiego przybywa do Polski - sekcja angielska
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.