Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski premier twierdzi, że jego kraj i Finlandia chcą zmian w unijnej polityce granicznej w zakresie migracji

Published

on

Polski premier twierdzi, że jego kraj i Finlandia chcą zmian w unijnej polityce granicznej w zakresie migracji

Premier Polski mówi, że jego kraj rozbuduje mur na granicy z Białorusią, aby lepiej izolować granicę przed nielegalną imigracją

WARSZAWA, Polska (AP) – Premier Polski powiedział w piątek, że jego kraj rozbuduje mur na granicy z Białorusią, aby lepiej izolować granicę przed nieuprawnioną migracją.

Donald Tusk powiedział także, że zarówno Polska, jak i Finlandia widzą potrzebę zmian w prawodawstwie Unii Europejskiej dotyczącym azylu, które określił jako „nieadekwatne” biorąc pod uwagę obecne wyzwania migracyjne i zagrożenia ze strony polityki Rosji i Białorusi, które napędzają nielegalną migrację do UE.

Tusk powiedział, że zarówno Polska, jak i Finlandia chcą współpracować z innymi narodami w regionie w celu wzmocnienia swoich granic i systemów obronnych, a także obrony cywilnej w odpowiedzi na agresywną politykę Rosji.

Orpo nazwał obecną sytuację w zakresie bezpieczeństwa „krytyczną” i podkreślił, że oba kraje będą w dalszym ciągu wspierać Ukrainę i rozwijać własną współpracę w sektorach obronnym i zbrojeniowym.

___

Śledź globalne informacje dotyczące migracji AP pod adresem https://apnews.com/hub/migration

READ  Polska zwraca się do UE o zawieszenie kary w wysokości miliona euro dziennie za kontrowersyjną reformę sądownictwa - POLITICO
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *