Connect with us

Nauka

Polski poseł wzywa do współpracy Polski i Pakistanu w dziedzinie nauki i technologii

Published

on

Polski poseł wzywa do współpracy Polski i Pakistanu w dziedzinie nauki i technologii

W sobotnim wywiadzie dla APP Ambasador RP w Pakistanie Maciej Pisarski powiedział, że Pakistan i Polska mogą usprawnić dwustronną wymianę handlową w obszarach technologii informatycznych, przetwórstwa żywności, konserwowania i rolnictwa.

Jak donosi Trybuna Ekspresowaujawniło, że Polska ma obecnie deficyt handlowy z Pakistanem, ponieważ lokalnie produkowane tekstylia, odzież sportowa, produkty spożywcze i wyroby skórzane cieszyły się dużym popytem w kraju europejskim.

Odpowiadając na pytanie dotyczące współpracy edukacyjnej, wezwał do wzmocnienia partnerstwa pomiędzy uczelniami w Polsce i Pakistanie w obszarach nauki i technologii oraz szkolnictwa wyższego, aby kształcić potencjalnych, utalentowanych i wykwalifikowanych studentów, osiągających lepsze wyniki.

Ambasador obiecał działać na rzecz wymiany międzyludzkiej, możliwości biznesowych, transferu informacji i współpracy w zakresie technologii odnawialnych.

Poseł podkreślił, że wolumen handlu między Pakistanem a Polską wynosi ponad 500 mln euro, a oba kraje skupiają się na eksploracji większej liczby szlaków handlowych i inwestycjach w wielu sektorach.

Pisarski zauważył, że oba kraje łączą głębokie stosunki dyplomatyczne, które można jeszcze wzmocnić.

Choć w tym roku obchodzimy 60. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Pakistanem, to nasza więź jest znacznie starsza i z każdym dniem staje się coraz silniejsza,– powiedział poseł.

Komentując panującą pandemię Covid-19 stwierdził, że spowolniła ona wymianę delegacji biznesowych, jednakże wolumen wymiany handlowej między Polską a Pakistanem z roku na rok rośnie.

READ  „Strzelanie jest stałe” w Kijowie, mówi były mistrz boksu, który dołączył do sił ukraińskich
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *