Connect with us

Nauka

Polski Cyberpunk 2077 przygotowuje się do światowej premiery – Nauka i technika

Published

on

Twórca Cyberpunk 2077, długo opóźniana gra wideo, o której mówi się, że jest jedną z najdroższych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, obiecała użytkownikom „nową jakość”, kiedy w końcu została uruchomiona na całym świecie w czwartek.

W trakcie globalnej kampanii reklamowej Marcin Iwiński, dyrektor i współzałożyciel CD Projekt RED, opowiedział AFP o warszawskim studiu udekorowanym jak scena z dystopijnej gry.

Odrzucił krytykę opóźnień i powiedział: „Tym razem to się dzieje”.

„Jesteśmy firmą innowacyjną i nie mamy w DNA chodzenia na skróty” – powiedział polski deweloper, którego najnowsza gra Magik stała się światowym hitem.

Z Cyberpunk 2077, powiedział, że chce przyciągnąć graczy do „ogromnego” świata online. Wersja angielska zawiera 450 godzin dialogów, które wypowiedziało 125 aktorów.

Głównym bohaterem gry jest „V” z pistoletem w dłoni i skórą, który pojawia się na żółtych plakatach kampanii marketingowej obejmującej 55 krajów, w tym nowojorski Times Square.

Reklama jest porównywalna „do tego z dobrego filmu” – powiedział Iwiński, który odmówił ujawnienia kosztów, jakie media szacują na dziesiątki milionów euro.

Całkowity budżet gry szacowany jest na 1,2 miliarda złotych (270 milionów euro, 328 milionów dolarów), według analityków polskiego banku BOS, który Cyberpunk 2077 jedna z najdroższych gier wideo, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Wielki sukces CD Projekt RED Wiedźmin: Dziki Gon była to mroczna fantazja, której zabójczy bohater obdarzony nadludzkimi mocami był wytworem wyobraźni polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

Został wydany w 2015 roku i nadal jest bardzo ceniony przez graczy za fabułę, dialogi, grafikę i humor, a także otwartość ich świata.

Zamiast po prostu stworzyć nową wersję Wiedźmina, CD Projekt RED postanowił wejść w punkowy świat fantasy Cyberpunk – popularna gra RPG napisana przez Mike’a Pondsmitha.

Iwiński powiedział, że chciał wnieść „nową jakość” do pracy gry wideo „w zakresie zanurzenia gracza w fabułę, interakcji z innymi postaciami, dialogu i ruchu w Night City – amerykańskim megamiasto zdominowanym przez konflikty.

READ  Aktualizacje na żywo: Wojna Rosji na Ukrainie

Przeczytaj też: Długo oczekiwana gra Cyberpunk 2077 ponownie przełożona, na 10 grudnia

„ Ekstrapolacja z przyszłości ”

– powiedział Adam Lach, polski fotograf i zapalony gracz Cyberpunk 2077 było to „coś wyjątkowego w kulturze popularnej”.

Gra stawia „pytania dotyczące naszego spojrzenia na świat, do którego zmierzamy, podczas gdy inne gry to tylko rozrywka” – powiedział Lach.

Jednak uruchomienie nie przebiegło gładko.

W tym roku gra była odkładana trzykrotnie, co wywołało gwałtowną reakcję graczy – niektórzy z nich nawet grozili śmiercią.

Twórcy obwinili pandemię koronawirusa i złożoność tworzenia tak rozległego świata na dziewięć różnych platform.

Gra zostanie również wydana w 18 językach – i będzie w pełni dubbingowana w 10 językach.

Zawiera twarz i głos najbardziej znanego aktora Keanu Reevesa Matryca i John Wick, którego udział w euforii powitali kibice.

Ale oprócz blasku Hollywood, Iwinski powiedział, że dystopijna wizja Cyberpunk i implanty cyberware używane przez V są częścią „wyobrażalnej rzeczywistości”.

„Cyberpunk to ekstrapolacja z przyszłości. Zobaczmy, czy tak się skończy”.

Twój okres premium będzie wygasa za 0 dni

zamknij x

Zarejestruj się, aby uzyskać nieograniczony dostęp Uzyskaj 50% zniżki teraz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.