Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska zwraca się do UE o zawieszenie kary w wysokości miliona euro dziennie za kontrowersyjną reformę sądownictwa – POLITICO

Published

on

Polska zwraca się do UE o zawieszenie kary w wysokości miliona euro dziennie za kontrowersyjną reformę sądownictwa – POLITICO

polski urzędnik spytał Unii Europejskiej do zawieszenia dziennej kary w wysokości miliona euro nałożonej przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w zeszłym roku za kontrowersyjne zmiany w systemie sądownictwa.

Polski Minister Europy Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział dziennikarzom W piątek, że w czwartek złożono wniosek o zawieszenie kar nałożonych przez ETS w październiku 2021 r. ze względu na „nowe okoliczności prawne” i „wyrok ETS został wykonany”.

Polska został ukarany 1 mln euro dziennie od Europejskiego Sądu Najwyższego za zignorowanie wyroku nakazującego mu wstrzymanie sprawy reformy sądownictwa i przywrócić niezawisłość sędziów.

Szynkowski przez Sękę powiedział że kontrowersyjny Organ Dyscyplinarny, którego większość członków została wybrana przez parlament, w którym większość ma prawicowa partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) i która miała prawo zawieszać sędziów i obniżać ich pensje, które zostały zastąpione Izba Odpowiedzialności Zawodowej„gwarantowana niezależność”. krytycy się kłócą Jest to mylące, bo członków Izby wybiera Prezydent RP Andrzej Duda, który również był członkiem PiS.

On dodany że Warszawa czeka teraz na odpowiedź Komisji Europejskiej i zapowiedziała, że ​​w przyszłym tygodniu pojedzie do Brukseli, aby dać Polsce dostęp do funduszy unijnych. To Prowizja została wstrzymana to koniec Odmowa przyłączenia się Polski Europejskie standardy demokracji i praworządności.

READ  Śledztwo wszczęto po umieszczeniu symbolu kobiety na polskiej fladze
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *