Connect with us

Sport

Polska: Zdobądź szczepionkę Covid-19, możesz wygrać kumulację Dh1m – News

Published

on

Konkurs prowadzony jest przy pomocy firm państwowych i operatora loterii.

Polska rozpocznie loterię z nagrodami w wysokości do 1 miliona złotych (273 000 USD, 1 milion Dh), aby zachęcić ludzi do szczepień przeciwko Covid-19, powiedział we wtorek minister ds. Szczepień.

Michał Dworczyk powiedział, że chociaż 69 proc. Polaków stwierdziło, że chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, największym wyzwaniem jest to, aby to zrobić.

„Prowadzimy kolejną kampanię reklamową… mamy sportowców, aktorów, influencerów” – powiedział Dworczyk na konferencji prasowej.

„Oprócz tych tradycyjnych form… dodajemy tę dodatkową sugestię”.

Konkurs prowadzony jest przy pomocy spółek Skarbu Państwa oraz operatora loterii Totalizator Sportowy.

Co 2000 osoba biorąca udział w loterii wygrywa 500 złotych, a dwóch uczestników wygrywa milion złotych i samochód hybrydowy.

Zachęca się również gminy do ubiegania się o najwyższe wskaźniki szczepień, przy czym pierwszych 500, którzy osiągną 75 procent, otrzyma 100 000 złotych.

Loteria szczepień jest następstwem czerwcowego konkursu, w którym wozy strażackie były oferowane małym społecznościom, które miały wysoką frekwencję w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Inicjatywa ta spotkała się z krytyką ze strony polityków opozycji, którzy opisali ją jako słabo zawoalowany kupowanie głosów.


READ  Skoki narciarskie: Wisła. Wyniki i relacja z mistrzostw świata. Trening pierwszy i drugi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *