Connect with us

Sport

Polska twierdzi, że nie ma nowych ograniczeń pomimo wzrostu liczby infekcji | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Ludzie spacerują po ulicach Warszawy w piątek 26 listopada 2021 r. Sprzeciw Polski wobec wprowadzenia nowych blokad i ograniczeń w obliczu wybuchających infekcji i zgonów COVID-19 wywołał krytykę ze strony lekarzy w kraju i sprzeciwia się rosnącej europejskiej tendencji do ograniczania liczby nieszczepionych. (AP Photo / Czarek Sokołowski)

WARSZAWA, Polska (AP) – Sprzeciw Polski wobec wprowadzenia nowych blokad i ograniczeń w obliczu wybuchających infekcji i zgonów COVID-19 wywołał krytykę ze strony lekarzy w kraju i sprzeciwia się rosnącej akceptacji europejskiej dla nieszczepionej granicy.

Prawicowy populistyczny rząd premiera Mateusza Morawieckiego wydaje się niechętny podejmowaniu działań, które rozgniewałyby wyborców i zadały kolejny cios gospodarce zmagającej się z wysoką inflacją. W Europie Zachodniej, gdzie wskaźniki szczepień znacznie przekraczają 53% w Polsce, niedawne ograniczenia wywołały protesty i zamieszki.

„Z pewnością wiemy już teraz, że ograniczenia nie są skutecznym sposobem ograniczenia wzrostu pandemii”. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w czwartek, kiedy w Polsce odnotowano 497 nowych zgonów.

Pomysł ten jest mocno kwestionowany przez wielu lekarzy w Polsce, którzy namawiali rząd do działania.

W ciągu ostatnich kilku tygodni gwałtowny wzrost liczby infekcji skłonił władze do reaktywowania prowizorycznych szpitali, które zamknięto kilka miesięcy temu. Tysiące dzieci w wieku szkolnym zostało niedawno poddanych kwarantannie lub rozpoczęło naukę na odległość w związku z epidemiami.

W piątek zgłoszono 421 więcej zgonów, co zwiększa całkowitą liczbę zgonów od poniedziałku do 1784 – poziom ostatnio odnotowany wiosną, kiedy region Europy Środkowej był globalnym punktem zapalnym wirusa.

Tymczasem w piątek zgłoszono 26 735 nowych infekcji, co daje od początku pandemii prawie 3,5 miliona infekcji i ponad 82 000 zgonów w 38-milionowym narodzie.

Rządy w całej Europie nakładają nowe ograniczenia w nadziei na powstrzymanie wzrostu liczby infekcji. Austria poszła najdalej z ogólnokrajową blokadą, która rozpoczęła się w poniedziałek i po której nastąpią ograniczenia dotyczące osób nieszczepionych.

READ  Klub Jana Bednarka jest liderem Premier League. Po raz pierwszy! Piłka nożna

W przeciwieństwie do tego, rząd polski poprosił obywateli jedynie o zaszczepienie się i wprowadził obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w zeszłym tygodniu, że dalsze ograniczenia są bezcelowe, ponieważ Polacy są im przeciwni. „Mamy w sobie gen opozycji” powiedział.

Minister zdrowia Niedzielski powiedział, że rząd rozważy wprowadzenie dodatkowych ograniczeń w połowie grudnia, jeśli do tego czasu nie spadnie liczba zakażeń. Powiedział, że to było „Czarny scenariusz” oraz „Wszystko zależy od wydajności szpitali”.

Polska stoi w obliczu rosnącej liczby infekcji, ponieważ niepokojący nowy wariant koronawirusa pojawił się w Republice Południowej Afryki, a rozpoczęcie szczepień dla dzieci w wieku 5-11 lat – które powinny pomóc zwiększyć odporność populacji – jest jeszcze kilka tygodni.

Michał Dworczyk, szef rządu ds. szczepień, powiedział, że rząd nie planuje wprowadzenia obowiązkowych szczepień i że dalsze kampanie uświadamiające niewiele pomogą „Każdy zna szczepienia” piękny.

Dworczyk powiedział w tym momencie: „Na gwałtowny wzrost liczby szczepień może wpłynąć tylko strach”.

Biuletyn

Dołącz do tysięcy osób, które już otrzymują nasz codzienny biuletyn.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.