Niemcy przegrały zwycięstwo z Hiszpanią w ostatniej akcji meczu! To była 95 minuta! Polska reprezentacja

Rywalizacja w tegorocznej Lidze Narodów rozpoczęła się w czwartek. Tym razem w I lidze było nie 12 drużyn, ale 16, dzięki czemu utrzymały się w ścisłej czołówce wśród Niemców i Polaków. W czwartek drużyna Joachima Löw spotkała się z Hiszpanią w swoim pierwszym spotkaniu w tej edycji zawodów w Stuttgarcie.

Obejrzyj wideo
Krychowiak: Jestem dumny z Roberta Lewandowskiego [Rozmowa Sport.pl]

Niemcy od początku mieli przewagę. Kehrer miał świetną okazję w 11. minucie, ale de Gea odbił się po jego strzale. Chwilę później Trapp popełnił fatalny błąd, który wybiegł z pola karnego, gdzie nie trafił w piłkę, do której sięgnął Rodrigo. Niemieckiemu bramkarzowi w ostatniej chwili udało się jednak wyprowadzić go wślizgiem i uratować jego drużynę przed stratą bramki. Kilka minut później Sane strzelił świetnego gola, ale de Gea ponownie interweniował. Jednak bezbramkowy remis trwał do końca pierwszej połowy.

Niemcy znakomicie rozpoczęli drugą połowę. Werner otrzymał piłkę od Gosensa w polu karnym i solidnym strzałem w poprzek ziemi dał swojej drużynie prowadzenie. W 61. minucie mogło to być 2-0. Sane, który nie był w idealnej pozycji do strzału, zdecydował się podać piłkę do nadlatującego Kroosa. Jednak trafiło to tylko w boczną siatkę. Hiszpanie odpowiedzieli m.in .: Thiagos strzelił spoza pola karnego. Kiedy wydawało się, że Niemcy utrzymają prowadzenie do końca meczu, Jose Gaya wyrównał w 95. minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym.

W drugim meczu Grupy 4 w I lidze Ukraina pokonała Szwajcarię 2-1, dzięki czemu zajmuje czołowe miejsce w tabeli. W niedzielę Ukraina zagra z Hiszpanią, a Niemcy ze Szwajcarią.