Connect with us

Zabawa

Polska: Przerwa w dostawie prądu w mediach protestuje przeciwko nowemu podatkowi od reklam, Wiadomości ze świata

Published

on

Główny kanał prywatny w Polsce, a także stacje radiowe i gazety, oglądały przerwę w mediach, aby zaprotestować przeciwko proponowanemu opodatkowaniu placówek pozarządowych. Główny polski kanał informacyjny TVN uczestniczył w odrzuceniu podatku od reklam. Pierwsze strony gazet były puste.

„To powinien być Twój ulubiony program” – czytamy białą wiadomość na czarnym tle w kanale informacyjnym TVN24.
W oświadczeniu dla AFP amerykańska grupa Discovery stwierdziła, że ​​propozycja rządu „miała na celu ograniczenie ich pluralizmu i wolności słowa”.

Na pierwszych stronach kilkudziesięciu ogólnopolskich gazet, w tym best-readakt i Gazety Wyborczej, czytano biało-białą wiadomość na czarnym tle o treści „Media bez wyboru”.

Ich strony internetowe również zostały zamazane.

Stacje radiowe również przestały działać, a Radio Zet informowało słuchaczy, że podatek będzie oznaczał „likwidację niektórych firm medialnych”.

„Nie ma wolnego kraju bez niezależnych mediów. Nie ma wolności bez wolności wyboru” – stwierdziła stacja radiowa.

Nowy podatek, który ma wejść w życie jeszcze w tym roku, nakłada podatek na dochody z reklam spółek telewizyjnych i radiowych, drukarni i firm zajmujących się mediami internetowymi.

Media państwowe są zwolnione z podatku.

Polski premier Mateusz Morawiecki powiedział, że podatek jest częścią ogólnoeuropejskich wysiłków na rzecz opodatkowania światowych gigantów technologicznych, takich jak Google czy Facebook, ale wiele niezależnych mediów twierdzi, że są one również niesłusznie atakowane.

(Z wejściami AFP)

READ  Małgorzata Rozenek pojawiła się na planie nowego programu odchudzającego.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *