Connect with us

Gospodarka

Polska podpisuje umowę dla morskiej energetyki wiatrowej – reNews

Published

on

Polski rząd i firmy z branży morskiej energetyki wiatrowej podpisały porozumienie sektorowe mające na celu zapewnienie lokalnych treści w rozwoju projektów.

Polski Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka (na obrazie) powiedział: „Głównym celem tej umowy jest wspieranie rozwoju sektora w Polsce oraz maksymalizacja tzw. treści lokalnych, czyli udziału polskich firm w łańcuchu dostaw dla budowanych w Polsce morskich farm wiatrowych. polska część Morza Bałtyckiego”.

Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska powiedział: „Podpisanie dzisiejszej umowy to bezprecedensowe osiągnięcie, z którego wszyscy możemy być dumni.

„To drugie po Wielkiej Brytanii globalne porozumienie branżowe dotyczące rozwoju nowego przemysłu, morskiej energetyki wiatrowej.

„To przykład bardzo dobrej współpracy rządu z obecnymi i przyszłymi inwestorami i operatorami morskich farm wiatrowych w Polsce oraz firmami zajmującymi się dostawami na potrzeby przygotowania, realizacji i eksploatacji projektów offshore.

„Cieszymy się, że wielu ważnych graczy w branży i łańcuchu dostaw morskiej energetyki wiatrowej już włączyło się w realizację umów. Zachęcamy również inne zainteresowane strony do przyłączenia się do tej inicjatywy.”

READ  Polska z zadowoleniem przyjmuje stanowisko USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2 - pierwsze wiadomości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *