Connect with us

Sport

Polska ma pójść w ślady Bradforda z planami stref niskoemisyjnych

Published

on

Polska ma pójść w ślady Bradforda z planami stref niskoemisyjnych
Polen wird Bradford mit Plänen für Niedrigemissionszonen folgen <i>(Zdjęcie: Newsquest, Mike Simmonds)</i>” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/HV20Fuw2KHZmmiAtm6E.Zw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs.com/en/bradford_telegraph_and_argus_uk_760/bcfae5256b8ed data „https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/HV20Fuw2KHZmmiAtm6E.Zw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs.com/en/bradford_telegraph_and_argus_uk_760/bcfae5256adb6d1d1>dd6></div>
</div>
</div>
<p><figcaption class=Polska ma pójść w ślady Bradforda z planami stref niskoemisyjnych (Zdjęcie: Newsquest, Mike Simmonds)

Doradcy z Bradford’s Clean Air Zone będą pracować nad podobnym programem zanieczyszczenia powietrza w stolicy Polski.

Ricardo, firma zajmująca się doradztwem w zakresie ochrony środowiska i inżynierii działająca w 20 krajach, podjęła współpracę Bradforda Doradztwo w zakresie sporządzania studiów wykonalności CAZ.

Firma pomogła zabezpieczyć 43 miliony funtów z funduszy rządowych na zwiększenie liczby pojazdów o niskiej lub zerowej emisji i rozwiązanie problemu niebezpiecznego poziomu zanieczyszczenia w dystrykcie.

Teraz specjaliści ds. jakości powietrza z Ricardo otrzymali zlecenie ufundowane przez firmę Czyste powietrze Fundusz na rzecz Warszawy.

Mamy nadzieję, że badania dostarczą jasnych dowodów na temat kosztów, korzyści i skutków różnych procedur strefa ekologiczna (LEZ).

Bradford Telegraph i Argus: oznakowanie Bradford Clean Air Zone

Oznakowanie Strefy Czystego Powietrza w Bradford (Zdjęcie: UGC)

Polskie miasta borykają się z poważnymi problemami jakość powietrza Wyzwania. W 2018 roku 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajdowało się w Polsce.

Przywódcy polityczni mają nadzieję wprowadzić LEZ w mieście do 2024 r. bez nieproporcjonalnego wpływu na grupy osób lub firm.

Fundusz Czystego Powietrza wspiera miasto w tych ambicjach poprzez program Oddychaj Warszawą.

Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, powiedział: „Jakość powietrza jest kwestią kluczową dla wielu miast na całym świecie. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Funduszem Czystego Powietrza, aby uczyć się na doświadczeniach innych z działaniami na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia ruchem”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *