Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska jest gospodarzem Halowych Mistrzostw Świata 2026

Published

on

Polska jest gospodarzem Halowych Mistrzostw Świata 2026
Toruń został wybrany na gospodarza po udanych Halowych Mistrzostwach Europy 2021

Polska będzie gospodarzem Halowych Mistrzostw Świata 2026 i będzie to drugi raz, kiedy kraj ten będzie gospodarzem tego wydarzenia.

W ostatniej dekadzie Polska gościła Halowe Mistrzostwa Świata (Sopot 2014), Mistrzostwa Świata U20 (2016), Mistrzostwa Europy U23 (2017), Drużynowe Mistrzostwa Europy (2019), Mistrzostwa Świata w Półmaratonie Lekkoatletycznym (2020) oraz Halowe Mistrzostwa Europy (2021) i Światowe Sztafety Lekkoatletyczne (2021).

Z narodem, który dobrze radzi sobie w europejskich i światowych tabelach medalowych, Polska szybko staje się potęgą w sporcie.

Kraj zapewnił sobie również stałe miejsce w kalendarzu Diamentowej Ligi do 2025 roku, a gospodarzem wydarzenia jest Stadion Śląski, który może pomieścić 55 000 widzów.

W Antalyi w Turcji odbędą się również Mistrzostwa Świata w chodzie w Lekkoatletyce 2024. Impreza będzie eliminacją do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Naród niedawno gościł World Indoors pośród niszczycielskich trzęsień ziemi w Turcji i Syrii.

Jazmin Saywers i Keely Hodgkinson w Stambule (Zdjęcie: Getty)

Światowy Prezydent Lekkiej Atletyki, Sebastian Coe, powiedział: „Zarówno Turcja, jak i Polska mają dobre wyniki jako gospodarze międzynarodowych imprez lekkoatletycznych. Pomimo trudności spowodowanych niedawnym trzęsieniem ziemi, Turkiye po raz ostatni gościło Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Stambule w tym miesiącu, podczas gdy Polska regularnie gości imprezy World Athletics Series, podkreślając ich zaangażowanie w nasz sport w skali globalnej.”

Piotr Calbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, który będzie współgospodarzem mistrzostw wraz z Toruniem, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że województwo kujawsko-pomorskie zostało wybrane na gospodarza Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce 2026.

„Będzie to zwieńczenie naszej wieloletniej współpracy z samorządami Torunia, Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Dla nas Halowe Mistrzostwa Świata to wisienka na torcie. Halowe Mistrzostwa Świata 2026, które odbędą się w Arenie Toruń, będą doskonałą okazją do promocji naszego regionu na niespotykaną dotąd skalę.”

READ  Pływak MU Malec będzie reprezentował Polskę na FISU Summer World University Games | Krajowy

» Subskrybuj magazyn AW Tutaj

Zapisz się do do biuletynu AW

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *