Connect with us

Gospodarka

Polska gospodarka rozwija się w pierwszym kwartale

Published

on

Polska gospodarka rozwija się w pierwszym kwartale

regionalny dzisiaj

Czwartek, 19 maja 2022 o 10:00

Zdjęcie autorstwa ratmaner/Shutterstock.com

Według wstępnych szacunków produkt krajowy brutto (PKB) Polski wzrósł w pierwszym kwartale 2022 r. o 8,5% rok do roku, przyspieszając od zrewidowanego w górę wzrostu o 7,6% w poprzednim okresie trzech miesięcy.

W ujęciu kwartalnym wyrównanym sezonowo PKB wzrósł o 2,4%, po zrewidowanym w górę wzroście o 1,8% w poprzednim okresie, wynika z danych GUS w Warszawie.

Rosyjska inwazja na Ukrainę jest jednak poważnym ciosem w odbudowie kraju po pandemii.

Polska przyjmuje prawie 3 mln uchodźców i dokonuje transferów pieniężnych do gospodarstw domowych, a także płatności bezpośrednich dla uchodźców, co może kosztować od 0,5% do 1% PKB, w zależności od wielkości i czasu trwania napływu uchodźców, według do Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

WSPIERAJ BUDAPESZTOWY DZIENNIK BIZNESOWY

Produkowanie dziennikarstwa godne tego miana to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać Ci wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach i dokładne oraz prezentowane bez strachu i faworyzowania.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, swoich czytelników.

Właśnie taką możliwość chcielibyśmy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do przyłączenia się do nas w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij nasz przycisk Wesprzyj BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje wpłaty.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *