Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska firma Netia otwiera centrum danych pod Warszawą

Published

on

Polska firma telekomunikacyjna Netia otworzyła nowe centrum danych poza Warszawą.

Obiekt Netia Data Center Mind w Jawczycach pod stolicą oferuje 1000 m² powierzchni serwerowej w czterech salach i umożliwia montaż prawie 520 szaf i prawie 700 m² powierzchni biurowej.

„Imponujące wyniki w pierwszych tygodniach pracy nowego obiektu pod Warszawą pokazują, że klienci doceniają nasze profesjonalne i kompleksowe wsparcie, wysoki poziom redundancji oraz bezpieczeństwo naszych obiektów” – powiedział Andrzej Abramczuk, prezes Netii.

„Dzięki temu możemy szybko się rozwijać nawet na tak bardzo konkurencyjnym rynku jak Warszawa”.

Zasilany będzie 79 mln zł (21,1 mln dol.) Obiekt, ogłoszony w sierpniu 2020 r Umowy dotyczące energii wiatrowej i korzysta z przyjaznego dla środowiska zasilania awaryjnego.

Zamiast konwencjonalnych (statycznych) zasilaczy bezprzerwowych (UPS), system wykorzystuje dwa DRUPS Hitec PowerPRo2700 o mocy 2 MW każdy. DRUPS (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystuje baterii, ale zamiast tego magazynuje energię kinetyczną w wirującej masie i może być bardziej energooszczędny.

W ciągu kilku tygodni od otwarcia placówka powinna być zapełniona w jednej trzeciej. Jednym z pierwszych klientów zakładu jest polska firma technologiczna CloudFerro.

„Szukaliśmy innego centrum danych w Warszawie, które można by było rozbudować do co najmniej 100 szaf serwerowych. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru było bezpieczeństwo i niezawodność zakładu, od bezpieczeństwa fizycznego, dostaw energii, chłodzenia, czyli najnowszych technologii, po aspekty lokalizacyjne – powiedział Grzegorz Pawlicki, kierownik działu sprzętu i zakupów w CloudFerro. .

Netia jest częścią Grupy Polsat i posiada pięć centrów danych w Krakowie i Warszawie oraz w okolicach.

READ  Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki bez maski w kinie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *