Connect with us

Nauka

CIL twierdzi, że działalność zwolniła, ponieważ wielu pracowników było pozytywnie nastawionych do COVID, Energy News, ET EnergyWorld

Published

on

New Delhi: Coal India Ltd (CIL) powiedział we wtorek, że jego działalność uległa spowolnieniu z powodu ponad 5400 pracowników firmy i ich uczniów w oddziałach, które uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jednak sprzedaż wzrosła do 54,1 mln ton (MT) w zeszłym miesiącu, podała firma w komunikacie.

„Sprzedaż mogła być jeszcze większa, ale rozprzestrzenianie się pandemii dotarło do ponad 5400 pracowników firm i ich uczniów w spółkach zależnych, w tym pracowników kontraktowych, spowalniając działalność. Większość z nich jest zaangażowana w produkcję i operacje na pierwszej linii. powiedział CIL.

Z całkowitego poboru węgla 54,1 tony, sektor energetyczny pozyskał 42,4 tony, czyli 78,4% suchego paliwa. Pozostałe 11,7 mln ton przypadło na sektor nieenergetyczny.

„Pomimo niepowodzenia, podaż węgla wzrosła o 3,3 procent w porównaniu z darmowym COVID w kwietniu 20 roku podatkowego, podczas gdy wzrost był jeszcze większy i wyniósł 6,1 procent w porównaniu z kwietniem roku podatkowego 19, kiedy CIL zanotował największe wycofanie węgla wszechczasów. 607 MT ”, poinformowała firma.

Porównanie wzrostu z kwietniem ubiegłego roku byłoby anomalne ze względu na prawie całkowitą blokadę. Jednak wzrost produkcji o 15 ton w ciągu miesiąca to dobry znak wznowienia popytu na węgiel. Dla przypomnienia, wzrost rok do roku w kwietniu tego roku wyniósł 38,4 proc., Podano w komunikacie.

„Kluczową kwestią jest to, że popyt musi zostać utrzymany. Jeśli będzie się utrzymywał, to dobrze wróży nam dalsze ograniczanie zapasów węgla i zwiększanie podaży” – powiedziała spółka.

Dodał, że rozwiązanie problemu gwałtownego wzrostu popytu w sektorze energetycznym nie byłoby problemem, ale logistyka transportu naliczająca cenę z powodu drugiego wybuchu COVID-19 jest powodem do niepokoju – dodał.

CIL zmniejszył swoje zapasy węgla o 12,2 ton w kwietniu do 87,2 ton. Firma rozpoczęła rok obrotowy’22 z rekordowymi zapasami 99,3 mln ton, głównie z powodu dużego popytu wywołanego przez COVID na suche paliwo.

READ  Chadwick Boseman utrzymywał walkę z rakiem prywatnie po tym, jak nauczył się, aby ludzie się nim nie przejmowali

W kwietniu firma wyprodukowała około 42 ton węgla.

Zgodnie z oświadczeniem CIL nadal walczy z COVID na kilku frontach. Utworzono w sumie 3000 łóżek, większość z tlenem, w tym łóżka na OIT. Planowanych jest dodatkowe 900 łóżek, z czego 60 na OIT.

Gotowych jest do 1820 butli tlenowych i ponad 200 wentylatorów. Dodał, że do 2 maja od początku roku finansowego 22 ponad 77 000 pracowników, ich podopiecznych i pracowników kontraktowych w wieku powyżej 45 lat zostało zaszczepionych.

Węgiel indyjski stanowi ponad 80% krajowej produkcji węgla.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *