Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska firma Menlo Electric otrzymuje 6 mln euro dofinansowania na ekspansję międzynarodową

Published

on

11 maja (Renewables Now) – Polska hurtownia sprzętu fotowoltaicznego Menlo Electric SA poinformowała, że ​​pozyskała 6 mln euro (6,3 mln USD) finansowania od warszawskiego mBanku SA (WSE:MBK ) na sfinansowanie planów ekspansji na rynki poza Europą.

Dzięki wsparciu i finansowaniu od mBanku otrzymanego na początku tego roku, Menlo Electric poczyniło 60% postępu w realizacji swojego celu na 2022 r., jakim jest pozyskanie 20 milionów euro w finansowaniu wzrostu. Firma poinformowała, że ​​nowe fundusze pozwolą jej obsługiwać nowe rynki, dodając, że jej pierwsze dostawy do Libanu zaplanowano jeszcze w tym miesiącu.

„Obsługujemy już klientów w prawie 20 krajach z naszych 7 centrów logistycznych w całej Europie. W celu dalszego rozwoju firmy uruchomiliśmy program finansowania wzrostu 2022 o wartości ponad 20 mln EUR, który obejmuje kredyty, akredytywy i faktoring. Umowa z mBankiem to ważny krok w realizacji programu – powiedziała Marta Walendzewicz, CFO Menlo Electric.

Menlo Electric, część polskiego dewelopera projektów fotowoltaicznych R.Power Group, jest dystrybutorem systemów fotowoltaicznych produkowanych przez gigantów branżowych, takich jak Jinko, JA Solar, Risen, SolarEdge, FoxESS i Sungrow.

(1,0 EUR = 1,056 USD)

Zarejestruj się teraz, aby otrzymywać bezpłatny codzienny biuletyn Renewables Now!

READ  Polska sprząta szafy, żeby pomóc | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.