Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska branża turystyczna pomaga ukraińskim uchodźcom

Published

on

Polska branża turystyczna pomaga ukraińskim uchodźcom

Większe firmy turystyczne również połączyły wysiłki, aby zapewnić udogodnienia i usługi dla uchodźców. Airbnb, we współpracy z organizacją non-profit Airbnb.org, współpracuje z gospodarzami, aby zapewnić nawet 100 000 uchodźców uciekających z Ukrainy bezpłatne tymczasowe mieszkania w sąsiednich krajach, takich jak Polska, Węgry i Rumunia.

Tysiące ludzi na całym świecie zarezerwowali i opłacili również Airbnbs na Ukrainie, nie planując podróży tam, aby wysyłać pieniądze do ukraińskich właścicieli domów. Firma podała, że ​​między 2 a 3 marca na Ukrainie zarezerwowano ponad 61 000 noclegów, w tym 34 000 przez osoby w Stanach Zjednoczonych.

Paige Holden, lat 43, projektantka wnętrz z Los Angeles, początkowo była sceptycznie nastawiona do tej inicjatywy, obawiając się, że jeśli zarezerwuje Airbnb, gospodarze nie będą mieli dostępu do funduszy. Ale po skontaktowaniu się z niektórymi z nich i zobaczeniu ich desperacji, natychmiast zarezerwowała mieszkanie na posiadłości w Kijowie, która przyniosła 4700 dolarów dla pięcioosobowej rodziny.

„Po tym, jak wysłałem zapytanie, kobieta z Kijowa przysłała mi zdjęcie trójki swoich małych dzieci skulonych w zimnej, ciemnej piwnicy pełnej innych zrozpaczonych rodzin” – powiedziała Holden.

„Trzeba pamiętać, że z dnia na dzień ci ludzie stracili wszystko, dom, dochód, nie mają innego wyboru, jak tylko walczyć o swoje życie” – powiedziała.

Przez ostatni tydzień, 27-letni Benjamin Wagner, niepełnoetatowy przewodnik wycieczek i student historii z Berlina, przewoził uchodźców z głównego dworca kolejowego w tym mieście do rodzin goszczących w całym mieście i był wolontariatem za pośrednictwem grupy WhatsApp.

„W tej chwili nie ma znaczenia, skąd pochodzisz, co robisz i gdzie pracujesz” – powiedział Wagner. „Wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za pomoc naszym ukraińskim braciom i siostrom. Ten kryzys humanitarny dotyka nas wszystkich i jutro możemy być na ich miejscu”.

READ  Polscy ustawodawcy kontynuują prace nad ustawą „Stop LGBT”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *