Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska bada politykę Apple dotyczącą śledzenia w wielu aplikacjach w związku z obawami antymonopolowymi

Published

on

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął dochodzenie w funkcję przezroczystości śledzenia aplikacji Apple. Wprowadzony z , jest to monit, który programiści musieli dodać do swoich aplikacji, aby poprosić użytkowników iOS o zgodę na śledzenie ich w różnych aplikacjach. Apple ma włączoną tę funkcję. ogłoszony . Pierwotnie planowano uruchomienie wraz z iOS 14, ale firma później aby dać programistom więcej czasu na wdrożenie.

Funkcja niemal od razu wzbudziła kontrowersje wśród reklamodawców. W szczególności Meta, znana wówczas jako Facebook, stwierdziła, że ​​powinna była potencjalnie tragiczne skutki w swojej sieci reklamowej. Polski regulator konkurencji prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie ATT, częściowo ze względu na obawy antymonopolowe. Regulator twierdzi, że „nie oznacza to, że informacje o użytkownikach nie są już gromadzone i nie będą otrzymywać spersonalizowanych reklam”. Jednocześnie istnieją obawy, że Apple mógł wprowadzić funkcję promocji Apple Search Ads.

„W ramach naszego śledztwa chcemy zbadać, czy działania Apple’a mogą mieć na celu wyeliminowanie konkurentów na rynku spersonalizowanych usług reklamowych w celu lepszej sprzedaży własnych usług” – powiedział Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Poprosiliśmy Apple o komentarz.

Jak zauważył , sonda podąża za z adblocker Lockdown Privacy, który kwestionował skuteczność funkcji przezroczystości śledzenia aplikacji. W badaniu stwierdzono, że funkcja ta stwarza jedynie „iluzję prywatności”. Podczas gdy zdecydowana większość właścicieli iPhone’ów korzystała z tej funkcji do wyłączania śledzenia aplikacji, naukowcy odkryli, że ATT „nie ma żadnego wpływu” na całkowitą liczbę aktywnych trackerów innych firm.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są wybierane przez naszą redakcję niezależnie od naszej macierzystej firmy. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.