Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polka Iga Świątek rozstaje się ze swoim trenerem Sierzputowskim

Published

on

Warszawa, 4 grudnia Polska tenisistka Iga Świątek powiedziała w sobotę, że po ponad pięciu latach wspólnej pracy rozstaje się ze swoim trenerem Piotrem Sierzputowskim.

W swoim klubie Sierzputowski odegrał ważną rolę w rozwoju gry Świątka od juniorskiego cyrku do profesjonalnego tournée, które doprowadziło ją do tytułu juniora na Wimbledonie w 2018 roku i do French Open Grand Slam dwa lata później.

„Ten ruch jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem, a ta decyzja też nie była łatwa” – powiedział Świątek w poście na Instagramie.

„Przekonałem się, że czasami potrzebujemy zmian w naszym życiu zawodowym, aby się dalej rozwijać, dalej rozwijać i poznawać inne osoby, z którymi będziemy wspólnie pracować nad kolejnymi fazami naszego rozwoju. Dziękuję Ci, Trenerze za wszystko, co dla mnie zrobiłeś, dodała.

Jednak 20-latek nie wymienił swojego następcy przed sezonem 2022.

Mistrz French Open 2020 zdołał zakończyć rok wśród najlepszych graczy WTA i dlatego był reprezentowany w finale WTA 2021. Nie mógł jednak wyjść poza fazę round robin.

Świątek nie wygrała w tym roku Wielkiego Szlema, ale zdobyła swój pierwszy tytuł Masters 1000, a także wygrała Adelaide International w 2021 roku.

Zastrzeżenie: Ten post został automatycznie opublikowany za pośrednictwem kanału agencji bez żadnych zmian w tekście i nie został sprawdzony przez redaktora

Otwórz w aplikacji

READ  Skromny polski „poeta 11 września”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.