Connect with us

Gospodarka

Politycy UE wzywają Stany Zjednoczone do usankcjonowania rosyjskiego gazociągu

Published

on

Czołowy polityk w Unii Europejskiej zachęca USA do usankcjonowania rosyjskiego gazociągu do Niemiec, aby zahamować szerzej destabilizujące wysiłki Moskwy.

Radosław Sikorski, przewodniczący delegacji międzyparlamentarnej ds. Unii Europejskiej, był w tym tygodniu w Waszyngtonie i spotkał się z przedstawicielami administracji Bidena i ustawodawcami Kongresu na temat priorytetów UE i USA.

Sikorski, który był ministrem spraw zagranicznych Polski w latach 2007-2014, powiedział, że stanowisko USA w sprawie rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 było głównym tematem jego rozmów z ustawodawcami i administratorami.

Spotkał się z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Gregory MeeksGregory Weldon Meeks Prawnicy chcą, aby Biden wywarł presję na Arabię ​​Saudyjską, aby zakończyła blokadę Jemenu (DN.Y.); Reprezentant. Jim CostaJames (Jim) Manuel Costa OVERNIGHT ENERGY: Trump Administrator sprzedaje dzierżawę ropy w Arktycznym Obszarze Chronionym, zanim Biden obejmie urząd Administracja Trumpa zatwierdza kontrowersyjną metodę testowania ropy w Zatoce Meksykańskiej | Reprezentant Scott wygrywa młotkiem z Komisji Rolnictwa Domu Reprezentant David Scott wygrywa Młotek z Komisji Rolnictwa Domu DeLauro wygrywa Komitet Sterujący Głosuj na przewodniczącego WIĘCEJ (D-Calif.), Przewodniczący Klubu Transatlantyckiego Dialogu Ustawodawców; i Sen. Jeanne ShaheenCynthia (Jeanne) Jeanne Shaheen Poranny raport Hilla – przedstawiony przez Tax March – Johnson & Johnson podejmuje wysiłki w zakresie szczepień w USA. Przełamanie ustawodawcy Republiki Republikańskiej jest „zachęcane” przez strategię Bidena w Afganistanie (DN.H.), przewodnicząca Senackiej Podkomisji Spraw Zagranicznych ds. Europy i Współpracy w Bezpieczeństwie Regionalnym.

„Zasugerowałem, że jeśli Stany Zjednoczone mają nałożyć sankcje, to powinno to być skuteczne” – powiedział Sikorski w rozmowie z The Hill.

Sankcje USA wobec Nord Stream 2 były zauważalnie nieobecne w szeregu środków gospodarczych przeciwko Rosji zapowiedzianych przez Prezydent BidenRząd Joe Bidena Bidena nadal przejmuje ziemię w pobliżu granicy pomimo planów zaprzestania budowy muru: Relacja z Igrzysk Olimpijskich, klimat w programie spotkania Bidena z premierem Japonii Boehnerem w sprawie Afganistanu: „Czas wycofać wojska” WIĘCEJ w czwartek. Działania były odpowiedzią na cyberataki Moskwy, zakłócenia w wyborach i groźby pod adresem amerykańskich żołnierzy w Afganistanie.

READ  Ukraina i Polska wyrażają zaniepokojenie represjami na Białorusi - wspólny komunikat

W uwagach dla dziennikarzy w Białym Domu na temat swojej decyzji o odroczeniu sankcji za rurociąg Biden powiedział, że jest to złożona kwestia dotycząca sojuszników w Europie.

„Byłem przeciwko Nord Stream 2 przez długi czas od samego początku… kiedy byłem poza biurem, a nawet przed nim, kiedy my – zanim opuściłem stanowisko wiceprezesa. Ale to wciąż jest kwestia, o którą toczy się gra – powiedział.

Ustawodawcy po obu stronach przejścia popierają rozszerzenie sankcji na rurociąg, który według szacunków jest ukończony w 90 do 95 procent.

Administracja Trumpa ostatniego dnia urzędowania nałożyła sankcje na rosyjski statek Fortuna za udział w budowie gazociągu. Jednak prawodawcy twierdzą, że zidentyfikowali kilkanaście firm, które pracują nad rurociągiem i powinny zostać ukarane.

Sikorski powiedział, że Europa jest rozdarta w trakcie przygotowań i oskarża Niemcy o „samolubstwo”, że przedkładają własne interesy gospodarcze przed obawy innych państw członkowskich UE, zwłaszcza krajów Europy Środkowej i Wschodniej, takich jak Polska. Zwrócił także uwagę na obawy dotyczące Ukrainy, która ma bliskie powiązania z UE i gdzie eksport gazu jest głównym motorem jej gospodarki.

„Przyznaję, że Stany Zjednoczone mają dylemat, czy wspierać Niemcy, czy Europę Środkowo-Wschodnią, ale jest to kwestia, w której Niemcy działają samolubnie i przedkładają swoje interesy gospodarcze ponad interesy całego Zachodu i interesy gospodarcze – i Wschód reprezentuje Europę i mam tylko nadzieję, że sankcje USA się powiodą ”- powiedział.

„UE jest rozdarta pod tym względem z powodu fundamentalnej różnicy zdań między członkami UE. Są tacy, którzy są za, a tacy, którzy są zasadniczo przeciwni ”- kontynuował.

Jeśli chodzi o politykę wobec Rosji, Sikorski powiedział, że USA i UE są zgodne, ale na swoich spotkaniach wezwali Waszyngton do uczynienia więcej, aby wesprzeć Ukrainę w obliczu agresji Moskwy, udzielając śmiertelnej pomocy Kijowowi, w szczególności pociskom przeciwpancernym Javelin. są zwiększane.

READ  Cyberpunk 2077 bez opóźnień. Sprzedaż gier CD Projekt RED nie zwalnia

Ukraina zakupiła od USA 360 takich pocisków i 47 rakiet nośnych w latach 2018-2019.

„Doradzałem moim rozmówcom, że groźba prezydenta Putina wobec Ukrainy to dobra okazja, której nie powinny przegapić posiłki wojskowe na Ukrainie” – powiedział Sikorski.

„Powinniśmy nałożyć embargo na import rosyjskiego gazu. to rozwiązałoby problem Nord Stream za jednym zamachem. A jeśli Rosja znowu wyruszy na wojnę w Europie i gwałtownie zmieni swoje granice, powinniśmy odciąć ją od systemów SWIFT ”- dodał, odnosząc się do globalnej sieci wiadomości finansowych.

Przedstawiciele rządu Bidena i europejscy sojusznicy potępili duże rosyjskie nagromadzenia na granicy ukraińskiej i na Półwyspie Krymskim, który Moskwa nielegalnie zaanektowała w 2014 roku.

Szef amerykańskiego dowództwa na Europę, generał Tod Wolters, powiedział w czwartek ustawodawcom, że pomimo największej koncentracji wojsk rosyjskich na granicy ukraińskiej od wybuchu walk w 2014 r., Istnieje „niskie lub średnie ryzyko” inwazji rosyjskiej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *