Polak Ksawery Masiuk ustanowił rekord Mistrzostw Europy Juniorów 100 stylami grzbietowymi

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA EUROPY 2022

Powiązane ze stanem NC Ksawery Masiuk Polski ustanowił nowy rekord na Mistrzostwach Europy Juniorów w drodze do złotego medalu na 100 m stylem grzbietowym chłopców.

17-letni Masiuk zatrzymał zegar w czasie 52,91, pokonując boisko w jedynym czasie poniżej 53 sekundy wyścigu. ukraiński Ołeksandr Żełtiakow dotknął w odległym 54,26 dla srebra while Jonathan Marshall Brytyjczyków zakończył podium z wynikiem 54,42.

Masiuk otworzył w 25.41 i zamknął w 27.50, aby wywalczyć trzeci najszybszy czas w swojej karierze w rywalizacji. W ubiegłym roku Masiuk zdobył tytuł mistrza Europy Juniorów z notą 53,91, więc tym razem nastolatek był dokładnie o sekundę szybszy.

Wyjazd potencjalnego członka Wolfpacku tego wieczoru przekroczył poprzedni poziom mistrzowski 53.11 samego Masiuka, który był w półfinale tej imprezy. Wcześniej mistrz olimpijski Kliment Kolesnikow ustanowił rekord zawodów 53,52 ustanowiony w 2018 roku.

Dzisiejsze zwycięstwo dopełnia trójkę zwycięstw Polaka w Bukareszcie, który wygrał 50 m stylem grzbietowym (24,65) i 200 m stylem grzbietowym (1:56,62).