Connect with us

Nauka

Podsumowanie wiadomości naukowych: American Airlines ostrzegają, że 5G może spowodować „poważne zakłócenia operacyjne”; Wyjaśnienie – Czy telekomunikacja 5G stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa linii lotniczych? i więcej

Published

on

Poniżej znajduje się podsumowanie aktualnych podsumowań wiadomości naukowych.

American Airlines ostrzega, że ​​5G może spowodować „poważne zakłócenia operacyjne”

Dyrektor operacyjny American Airlines, David Seymour, powiedział we wtorek pracownikom, że firma spodziewa się, że branża lotnicza „dozna poważnych zakłóceń operacyjnych”, jeśli nowa bezprzewodowa sieć 5G zostanie wprowadzona w środę. „Dopóki nie zostanie opracowane i wdrożone długoterminowe rozwiązanie techniczne, a 5G zostanie wdrożone, przewidujemy, że będziemy mieć opóźnienia, odchylenia i odwołania, które są poza naszą kontrolą”, powiedział Seymour w notatce do urzędników. „Cała branża lotnicza w USA stoi w obliczu poważnych zakłóceń, gdy aktywowana jest nowa technologia bezprzewodowa”.

Wyjaśnienie – Czy telekomunikacja 5G stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa linii lotniczych?

Dyrektorzy generalni głównych amerykańskich linii pasażerskich i towarowych ostrzegli przed „katastrofalnym” kryzysem lotniczym w tym tygodniu, gdy AT&T i Verizon wprowadzają nowe usługi 5G. Powiedzieli, że nowa usługa 5G w paśmie C, która ma rozpocząć się w środę, może sprawić, że znaczna liczba samolotów stanie się bezużyteczna, powodując chaos podczas lotów w USA i potencjalnie pozostawiając dziesiątki tysięcy Amerykanów za granicą.

Naukowcy zajmujący się wyjaśnianiem walczą o monitorowanie wulkanu Tonga po ogromnej erupcji

Naukowcy walczą o monitorowanie aktywnego wulkanu, który wybuchł w weekend na wyspie Tonga na południowym Pacyfiku po tym, jak eksplozja zniszczyła krater na poziomie morza i zatopiła jego masę, zasłaniając go przed satelitami. Erupcja wulkanu Hunga-Tonga-Hunga-Ha’apai, który znajduje się na aktywnym sejsmicznie Pacyficznym Pierścieniu Ognia, wysłała fale tsunami przez Ocean Spokojny i była słyszana w odległości około 2300 km (1430 mil) w Nowej Zelandii.

Verizon ograniczy niektóre wdrożenia 5G w pobliżu lotnisk

Verizon Communications poinformowało we wtorek, że tymczasowo ograniczy niektóre wdrożenia 5G na lotniskach, aby zapobiec poważnemu kryzysowi bezpieczeństwa lotniczego. Verizon powiedział, że „dobrowolnie zdecydował się ograniczyć naszą sieć 5G wokół lotnisk”, ale nadal uruchomi swoją sieć 5G Ultra Wideband w środę. Ogłoszenie jest następstwem wtorkowej decyzji AT&T o wstrzymaniu niektórych rozmieszczania wież w pobliżu lotnisk.

READ  Globalna liczba przypadków Covid sięga 507,8 miliona: Johns Hopkins University

Europejska jednostka EV wiąże się z zagrożeniami środowiskowymi i społecznymi, mówi dyrektor generalny Stellantis

Strategia Komisji Europejskiej polegająca na stopniowym wycofywaniu silników spalinowych na rzecz pojazdów elektrycznych jest wyborem politycznym, który niesie ze sobą ryzyko środowiskowe i społeczne, powiedział dyrektor generalny Stellantis Carlos Tavares w wywiadzie dla europejskich gazet. Od czasu fuzji Fiata Chryslera i Peugeota w celu stworzenia czwartego producenta samochodów na świecie, Tavares opracował plan elektryfikacji o wartości 30 miliardów euro (34 miliardy dolarów), który pomógł zwiększyć udziały Stellantis o ponad 60% w pierwszym roku.

Naukowcy twierdzą, że ozon niszczy uprawy wschodnioazjatyckie, co kosztuje 63 miliardy dolarów rocznie

Naukowcy twierdzą, że emisje z paliw kopalnych nie tylko napędzają zmiany klimatyczne i pogarszają jakość powietrza, ale także szkodzą plonom na tyle, że powodują szacunkowe 63 miliardy dolarów rocznych strat w Azji Wschodniej. Przy wysokim poziomie zanieczyszczenia ozonem Chiny, Korea Południowa i Japonia odnotowują zmniejszone plony pszenicy, ryżu i kukurydzy, wynika z badań opublikowanych w poniedziałek w czasopiśmie Nature Food.

Polska zwiększa zagrożenie cyberbezpieczeństwem po cyberataku na Ukrainie

Polska we wtorek podniosła zagrożenie terrorystyczne dla krajowego cyberbezpieczeństwa po cyberataku na Ukrainę w zeszłym tygodniu, dodając, że nowy poziom alarmowy jest wyprzedzający. W zeszłym tygodniu Ukrainę uderzył cyberatak, który ostrzegł Ukraińców, aby „bali się i spodziewali najgorszego”, gdy kraj przygotowuje się na możliwą nową ofensywę militarną ze strony sąsiedniej Rosji.

(Ta historia nie była edytowana przez zespół Devdiscourse i jest automatycznie generowana z rozproszonego kanału.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.