Connect with us

Nauka

Polskie demonstracje zatrzymują ciężarówki z Białorusi i Rosji | Czasy

Published

on

Polscy demonstranci zablokowali drogę ciężarówkom z rosyjskimi i białoruskimi tablicami rejestracyjnymi próbującymi wjechać na Białoruś, wynika z relacji telewizji TVN24.

Akcja doprowadziła do zatoru na 10 km na przejściu granicznym w Koroszczynie.

Wielu protestujących wymachiwało ukraińskimi flagami, sygnalizując swoje poparcie dla kraju, który został zaatakowany przez Rosjan 24 lutego.

Część atakujących oddziałów rozpoczęła atak z terytorium Białorusi.

Aresztowani w akcji kierowcy ciężarówek protestowali, że wojna nie ma z nimi nic wspólnego.

„Wojna nas nie interesuje. Chcemy po prostu iść dalej”, powiedział kierowca ciężarówki, który utknął na granicy.

Osobno inna grupa protestujących zebrała się przed budynkami rządowymi w centralnej Polsce, domagając się zamknięcia granic kraju dla ciężarówek z Białorusi i Rosji.

Rzecznik polskiego rządu powiedział, że Unia Europejska nie podjęła decyzji o zablokowaniu ruchu ciężarówek między Unią Europejską a Rosją, chociaż powiedział, że według raportu polskiej agencji prasowej PAP Polska szuka możliwości prawnych ograniczenia tego przepływu handlu.

Poinformował również, że wszystkie ciężarówki przekraczające granicę pochodzące z Białorusi lub Polski są kontrolowane, aby upewnić się, że nie doszło do naruszenia sankcji nałożonych na kraj po inwazji Rosji.

Australijska prasa stowarzyszona

READ  „Korytarz Polskiego Dziedzictwa” wzdłuż Milwaukee Avenue honoruje polskich mieszkańców, firmy od West Town po Niles
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *