Podsumowanie Mistrzostw Świata: powrót Zlatana, Hiszpania i Polska utrzymane

Zlatan Ibrahimovic po raz pierwszy od pięciu lat wystąpił w Szwecji, kiedy strzelił gola Viktora Claessona w wygranym 1: 0 meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata z Gruzją.

39-latek rozpłakał się na początku tego tygodnia, rozważając swoją decyzję o wycofaniu się z międzynarodowej emerytury.

Napastnik AC Milan zrezygnował po Euro 2016, ale teraz niespodziewanie wrócił do szwedzkich szeregów – i potrzebował tylko 35 minut, aby otrzymać pomoc.

Ibrahimovic był także najstarszym piłkarzem reprezentującym Szwecję, pobijając 38-letni i 59-dniowy rekord byłego bramkarza Thomasa Ravellego.

Kai Havertz z Chelsea, Ilkay Gundogan z Manchesteru City i Leon Goretzka z Bayernu Monachium trafili do siatki, gdy Niemcy pokonały Islandię 3: 0.

Serge Gnabry strzelił dwa gole, po drugiej jego kolega z Bayernu Leroy Sane.

Komfortowe zwycięstwo Niemiec ustanowiło nowy rekord kraju, zdobywając 17 z rzędu zwycięstw w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.

Rzut karny Anastasiosa Bakasetasa pomógł Grecji sfrustrować Hiszpanię i utrzymać gospodarzy w remisie 1: 1 w Granadzie.

Alvaro Morata otworzył punktację dla zwycięzców Mistrzostw Świata 2010 wkrótce po pół godzinie, ale goście wywalczyli sobie drogę do poziomu i utrzymali część łupów.

Robert Lewandowski uratował Polskę remisem 3: 3 z 10-osobowymi Węgrami i strzelił późnego gola, by odciągnąć swoją drużynę od krawędzi porażki.

Dla Polski celowali również Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak, a dla gospodarzy strzelili Roland Sallai, Adam Szalai i Willi Orban.

Węgierski obrońca Attila Fiola został wyrzucony z boiska po przerwie po tym, jak Lewandowski zniweczył szanse gospodarzy na zwycięstwo.

Napastnik Rangersów Ianis Hagi zapewnił Rumunii dramatyczną wygraną 3: 2 z Macedonią Północną, splądrując późnego zwycięzcę.

Florin Tanase i Valentin Mihaila dali Rumunii prowadzenie 2: 0, z tym że Arijan Ademi i Aleksandar Trajkovski wciągnęli gości z powrotem do rywalizacji na końcowych etapach.

Domenico Berardi i Ciro Immobile znaleźli się w protokole zawodów jako Włochy pokonały Irlandię Północną 2: 0 W Parmie Azzurri przedłużyli swoje bezkonkurencyjne kwalifikacje do Mistrzostw Świata do 23 meczów.

Ermir Lenjani wygrał 1: 0 z Albanią w Andorze, a samobójcza bramka Noaha Frommelta dała Armenii zwycięstwo 1: 0 na drodze z Liechtensteinem.

Wyspy Owcze walczyły o remis 1: 1 dzięki późnemu występowi Meinharda Olsena w Mołdawii po wczesnych trafieniach Iona Nicolaescu, co dało gospodarzom prowadzenie przez większość zawodów.

Dominic Calvert-Lewin wziął szynę, podczas gdy James Ward-Prowse, Raheem Sterling i debiutant Ollie Watkins również przekroczyli linię mety Anglia wygrywa 5: 0 z San Marino.

John McGinn wstał Szkocja zremisowała 2: 2 z Austriąi uratował swoją stronę po tym, jak szelki Sasa Kalajdzica zagroziły sprowadzeniem gospodarzy na ziemię. Grant Hanley był tam również dla Szkotów.

Szwajcaria strzeliła trzy gole w pięć minut i pokonała Bułgarię 3: 1.

Breel Embolo, Haris Seferovic i Steven Zuber kontrolowali gości zaledwie 12 minut po rozpoczęciu zawodów.

Kiril Despodov od razu po przerwie walczył o drogę powrotną do Bułgarii, ale Szwajcar nadal walczył o zwycięstwo.

Martin Braithwaite i Jonas Wind uderzyli w obie strony w przerwie, dając Danii zwycięstwo 2: 0 nad Izraelem.