Podsumowanie kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022: Francja zostawia Kazachstan w tyle, a Niemcy pokonują Rumunię Football News

Ousmane Dembele zainspirował Francję do wygrania 2: 0 z Kazachstanem w drugim meczu w niedzielnym meczu eliminacji Mistrzostw Świata w grupie D.

Cztery dni po zwycięstwie Ukrainy 1: 1 na Stade de France mistrzowie świata odnieśli zwycięstwo w pierwszej połowie. Samobójcza bramka Sergiy Maliy pomogła Dembele otworzyć się, zanim Kylian Mbappe nie wykorzystał rzutu karnego w drugiej połowie.

Francja była na szczycie klasyfikacji generalnej z czterema punktami, wyprzedzając Bośnię, z którą zmierzy się w środę. Ukraina i Finlandiaktóry zremisował 1: 1 w niedzielę. Kazachstan ma zero punktów po pierwszym meczu w kampanii.

Wizerunek:
Paul Pogba podnosi się, by wygrać piłkę dla Francji w eliminacjach do Mistrzostw Świata

W drużynie, która wystartowała przeciwko Ukrainie, pozostali tylko kapitan Hugo Lloris i Antoine Griezmann. Napastnik Barcelony ustanowił nowy rekord 45 startów z rzędu dla Les Bleus.

Pokonał poprzedni znak Patricka Vieiry, który rozpoczął 44 mecze z rzędu w latach 1999-2002.

To był Dembele, kolega Griezmanna, który prawym skrzydłem przedarł się z ślepej nogi w 20 minucie, po podaniu przez Anthony Martiala po podaniu Paula Pogby, który przedarł się przez linię obrony.

Dembele właśnie wrócił na stronę francuską, grając jako rezerwowy w drugiej połowie z Ukrainą ponad dwa lata po swoim ostatnim międzynarodowym meczu w listopadzie 2018 roku.

Kylian Mbappe został usunięty z rzutu karnego w drugiej połowie
Wizerunek:

Trzeci gol w reprezentacji po 23 występach, pierwszy od zwycięstwa 3: 1 nad Włochami w czerwcu 2018 roku, był mile widzianym impulsem niecałe dwa miesiące przed tym, jak trener Didier Deschamps powołał swój skład na tegoroczne mistrzostwa Europy.

Les Bleus podwoił prowadzenie w przerwie, kiedy Maliy, który właśnie grał Martial, skierował dośrodkowanie do własnej siatki.

Francja nigdy nie była zagrożona i miała wielką szansę na zdobycie trzeciego gola w 76. minucie, ale rzut wolny Mbappe obronił Aleksandr Mokin.

READ  Kansas zakazuje sportowcom transpłciowym udziału w sportach kobiecych

Niemcy marnotrawne pokonują Rumunię

Miniaturka

2:59

Najważniejsze wydarzenia z Rumunii przeciwko Niemcom z grupy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata FIFA J.

Niemcy utrzymali doskonały start w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022 po tym, jak wczesna bramka Serge Gnabry dała im zwycięstwo 1: 0 Rumunia w grupie J w niedzielę, mimo braku wielu okazji przeciwko gospodarzom.

Wynik zapewnił Niemcom pierwsze miejsce w grupie z sześcioma punktami z dwóch spotkań przed Armenią ze względu na różnicę bramek, zanim rozegrali swój następny mecz u siebie z Macedonią Północną w środę.

Gnabry strzelił zwycięskiego gola w 17. minucie, kiedy z siedmiu metrów uderzył piłkę do domu po tym, jak Kai Havertz wpadł w pułapkę spalonego na prawym skrzydle i strzelił perfekcyjne podanie o cal dla napastnika Bayernu Monachium.

Joshua Kimmich uderzył w poprzeczkę piorunem z odległości 30 jardów dwie minuty później, a rumuński bramkarz Florin Nita wyszedł na środek sceny, wykonując serię rzutów obronnych, aby odmówić zwycięzcom Mistrzostw Świata z 2014 roku dużym zwycięstwem.

Miniaturka

2:20

Podsumowanie meczu Polska – Andora z I grupy kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata FIFA.

Stłumieni Rumuni niewiele osiągnęli po drugiej stronie, ale pomocnik Nicolae Stanciu stracił okazję z Goldrandem, by zremisować gospodarzy, kiedy trafił boczną siatkę z bliskiej odległości w 90. minucie.

Armenia, która w niedzielę pokonała Islandię 2: 0 dzięki bramkom Khorena Bayramyana i Tigrana Barseghyana, w środę zagra u siebie w Rumunii, a Islandia zmierzy się z Lichtensteinem w drugim meczu w grupie.

W międzyczasie, Szwecja zapewnił sobie rutynową wygraną 3: 0 Kosowo w Prisztinie z golami Ludwiga Augustinssona, Alexandra Isaka i rzutem karnym Sebastiana Larssona.

Robert Lewandowski strzelił dwa razy więcej Polska również zwolniony po wygranym 3: 0 meczu z Andorą.

Miniaturka

3:36

Najważniejsze momenty meczu pomiędzy Kosowem a Szwecją z grupy B. FIFA World Cup Qualifying Group.

Belotti i Locatelli wygrywają Włochy

Miniaturka

3:22

Najważniejsze wydarzenia z Bułgarii i Włoch z grupy C kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFA.

Włochy Andrea Belotti i Manuel Locatelli wygrali 2: 0 Bułgaria w niedzielę, aby wygrać dwa z dwóch w grupie C na początku kampanii kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Włochy walczyły o pokonanie gospodarzy w pierwszej połowie pomimo dominującego posiadania piłki, ale objęły prowadzenie z rzutem karnym, który Belotti wygrał i wyrównał na dwie minuty przed przerwą.

W drugiej połowie było niewiele okazji, ale goście przypieczętowali piąte zwycięstwo z rzędu – nie tracąc w tej serii – osiem minut przed końcem dzięki świetnemu wykończeniu Locatelli.

Włochy będą starały się wznowić swój 100-procentowy start w środę, kiedy udadzą się na Litwę, podczas gdy Bułgaria, która przegrała teraz swoje pierwsze dwa mecze, będzie następną wizytą w Irlandii Północnej.

Hiszpania wygrywa z Gruzją

Miniaturka

3:36

Podsumowanie Gruzji kontra Hiszpania z grupy B eliminacji Mistrzostw Świata FIFA.

Hiszpania Napastnik Dani Olmo wygrał 2: 1 na wyjeździe Gruzja w niedzielnych kwalifikacjach do Mistrzostw Świata z dodatkowym uderzeniem spoza obszaru, aby wzmocnić wysiłki jego zespołu, aby zakwalifikować się do Kataru 2022 po słabym początku.

Gruzja zachwyciła 15 000 kibiców na stadionie Boris Paichadze Dinamo Arena, gdy 20-letni skrzydłowy Khvicha Kvaratskhelia dał im prowadzenie na dwie minuty przed przerwą, po tym, jak jego zespół minął pasywną obronę gości.

Hiszpania była na najlepszej drodze do swojej pierwszej porażki w eliminacjach do Mistrzostw Świata od 28 lat, dopóki Ferran Torres nie skończył 56. i posłał dośrodkowanie Jordiego Alby w górę siatki po tym, jak Alvaro Morata nie zdołał złapać piłki.

Khvicha Kvaratskhelia z Gruzji świętuje po strzeleniu pierwszego gola
Wizerunek:

Zespół Luisa Enrique naciskał na zwycięzcę do końca i ostatecznie go znalazł, gdy Olmo pozwolił latać z daleka. Bramkarz Giorgi Loria uderzył ręką, ale piłka wpadła tuż pod poprzeczkę i wpadła do siatki.

Levan Shengelia z Gruzji został wyrzucony z boiska na krótko przed ostatnim gwizdkiem, aby zasygnalizować pierwsze zwycięstwo Hiszpanii w grupie B po tym, jak w zeszły czwartek zremisowali u siebie 1: 1 z Grecją.

W środę Hiszpania będzie gościć Kosowo, a Gruzja odwiedzi Grecję.

Ferran Torres zmierzy się w niedzielę z Gruzją w reprezentacji Hiszpanii
Wizerunek:

W międzyczasie, Dania włączył styl, gdy uderzył nieszczęśliwie Moldova Kasper Dolberg i Mikkel Damsgaard strzelili dwa gole przeciwko narodowi w niedzielnych kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, pokonując grupę F 8: 0, i tym samym zajęli 177. miejsce na świecie.

Duńczycy objęli prowadzenie w 19. minucie, kiedy mołdawski pomocnik Catalin Carp pokonał Joachima Andersena, a Dolberg posłał rzut karny prosto od bramkarza Stanislava Namasco.

Po dwóch bramkach Andreas Skov zdołał przeciąć Olsena przez straszliwą mołdawską obronę z prawej strony i rzucić piłkę do Damsgaardu, aby schować piłkę do domu, a skrzydłowy strzelił drugiego gola siedem minut później.

Dania kontra Mołdawia

3:37

Najważniejsze wydarzenia z Danii i Mołdawii z grupy FIFA FIFA World Cup

Fullback Jens Stryger Larsen dołożył czwartą i wykonał cięcie z prawej strony, po czym lewą nogą przetoczył piłkę do siatki. Mattias Jensen strzelił 5-0 sześć minut przed przerwą.

Dolberg strzelił drugiego gola na początku drugiej połowy, po czym zmiennicy Robert Skov i Marcus Ingvartsen okrążyli bramkę i wyprzedzili Duńczyków o sześć punktów. Mołdawia ma punkt w pierwszych dwóch meczach.