Nauka

Podsumowanie ISL: Chennaiyin trenuje taktyczną klasę mistrzowską przeciwko Jamshedpurowi; Punkty wymiany Goa i Kerala

FC Goa i Kerala Blasters remis 2:2 | Dzięki uprzejmości @ IndSuperLeague & nbsp | & nbspŹródło zdjęcia: & nbspTwitter

Chennaiyin FC powrócił na zwycięską drogę po zwycięstwie 1:0 nad Jamshedpur w indyjskiej Superlidze 2021-22 na Athletic Stadium w Bambolim. Ludzie ze Stali odpadli z czołowej czwórki po tym, jak Kerala Blasters zdobył punkt przeciwko Goa wcześniej wieczorem. Po tym wyniku zsunęli się na szóste miejsce, a podopieczni Bozidara Bandovicia oddali im drugą porażkę w kampanii.

Łukasz Gikiewicz (31′) otworzył wynik pierwszym strzałem na bramkę i ostatecznie wystarczyło, by rozdzielić drużyny. Narender Gahlot otrzymał żółtą kartkę w 20. minucie po nerwowym starcie obu drużyn. Mirlan Murzaev strzelił nad bramkę po kolejnym rzucie wolnym z dużej odległości.

Kilka minut później wynik otworzył Łukasz Gikiewicz pierwszym strzałem na bramkę CFC po pół godzinie. Napastnik spokojnie skierował głowę po dośrodkowaniu Vladimira Komana, które minęło bramkarza z pola karnego. Nie został zaznaczony przez obrońców JFC, a polski napastnik nie chybił głowy.

Greg Stewart miał świetną okazję tuż przed gwizdkiem do przerwy na wyrównanie, ale strzelił dziwnie z krawędzi pola. Marina Machans utrzymali prowadzenie, zanim w przerwie weszli do przerwy.

Sześć minut po wznowieniu gry, Ritwik Das, zastępca, również podjął próbę, ale w końcu oddał strzał, który nie powiódł się. Ricky Lallawmawma został następnie drugim graczem JFC, który otrzymał żółtą kartkę za źle rozegraną inning. Niedługo potem Germanpreet Singh miał doskonałą okazję do powiększenia swojej przewagi po godzinie.

Jednak jego strzał z krawędzi pola po kontrataku został zablokowany przez obrońcę JFC. W 72. minucie Debjit Majumder szybko upadł, aby uniknąć próby Stewarta po tym, jak napastnik przemknął obok kilku obrońców i oddał strzał lewą nogą.

READ  Włochy zmagają się z wydatkami NATO i przepisami podatkowymi UE – EURACTIV.com

Ishan Pandita był jednym z rezerwowych wysłanych przez Owena Coyle’a, a napastnik przegapił sensacyjną okazję do zdobycia wyrównania. Dobrze wycelowane niskie dośrodkowanie Murraya znalazło Panditę 12 metrów od bramki, ale jego kopiąca prawa noga nie trafiła w piłkę, która potoczyła się poza wyznaczony cel i zszokowała wszystkich graczy JFC.

Chennaiyin FC utrzymał nienaruszone prowadzenie w profesjonalnym występie i odpierał wszystko, co rzucili na nich napastnicy Jamshedpur FC. Jamshedpur FC zmierzy się z trudnym NorthEast United FC w następnym meczu na Athletic Stadium w czwartek, a Chennaiyin FC zmierzy się z FC Goa w tym samym miejscu w sobotę.

FC Goa zmusza Kerala Blasters FC do dzielenia się punktami

Olśniewający gol Adriana Luny nie gwarantował Kerala Blasters FC zwycięstwa, a FC Goa walczył w ekscytującym meczu indyjskiej Super League (ISL), który zakończył się w niedzielę 2:2 na stadionie Tilak Maidan.

Jeakson Singh (10.) otworzył wynik dla Blasters, a Luna strzeliła piękną bramkę w 20. minucie. Kerala była na szczycie, zanim Goa strzelił gola 2:1 po bramce Jorge Ortiza (24.), zanim Edu Bedia strzelił gola z 38. minuty rzutu rożnego.

Kerala jest teraz trzecia w tabeli punktowej z 14 punktami w dziewięciu meczach, podczas gdy Goa pozostaje dziewiąta z dziewięcioma punktami w dziewięciu meczach.

Kerala miała doskonały start, awansując zaledwie 10 minut po tym, jak Luna wykonała wspaniały rzut rożny, aby Jeakson wrócił do domu. Żółte koszulki dominowały od tego czasu w grze, a Glan Martins uderzył z woleja z dystansu, pod prąd gry.

Wkrótce potem Kerala przeszła 2-0, a Luna tym razem pokazała swój geniusz. Urugwajczyk zyskał miejsce w lewym kanale, a 29-latek świetnie się bawił, pokonując bramkarza 30 metrów dalej. Piłka uderzyła w poprzeczkę i wpadła do środka, pozostawiając Dheeraja Moirangthema bez szans na odbicie jej.

READ  Oto 5 naszych ulubionych struktur na Dubai Expo 2020

Trafiony dwa razy z rzędu, Goa odbił się od strzału Ortiza. Hiszpan otrzymał piłkę od Zbawiciela Gamy, wykonał ostry zakręt i wykopał Prabhsukhan Singh Gill, który został pokonany na bliskim słupku.

Kerala była bliska zdobycia gola 3-1 tuż przed przerwą, gdy Sahal Abdul Samad po dośrodkowaniu Alvaro Vazqueza trafił ponad poprzeczką. Goa wyrównał w następnym ataku i to Edu Bedia rzucił się do akcji, zwijając się w przepięknym kącie, który pozostawił Gilla na haju.

Gorączkowa pierwsza połowa zakończyła się remisem 2-2. W drugim okresie obie drużyny wykazywały ostrożność, ponieważ szanse były niewielkie.

Trzy razy przed ostatnim gwizdkiem, Edu Bedia z rzutu wolnego odpadł z poprzeczki, ku konsternacji Goa pod koniec meczu, ponieważ zaczął się od dwóch drużyn dzielących łupy.