Podsumowanie europejskie: Juventus pokonał thriller Interu Mediolan pięcioma golami i pozostał w czterech najlepszych wyścigach | Wiadomości piłkarskie

Juan Cuadrado strzelił gola, a Juventus podtrzymał swoje nadzieje na awans do Ligi Mistrzów, wygrywając w sobotę 3: 2 z mistrzem Serie A Inter Mediolan, mimo że większość drugiej połowy spędził z 10 mężczyznami.

Wynik ten dał drużynie Andrei Pirlo czwarte miejsce, pozostawiając tylko jeden mecz, 75 punktów przewagi nad AC Milan na trzecim miejscu.

Jednak Napoli przywróci klubowi z Turynu piąte miejsce, jeśli w niedzielę pokona Fiorentinę, a Milan zajmie miejsce w pierwszej czwórce, jeśli pokona Cagliari, dzięki lepszemu rekordowi pojedynków z Juve.

„To był trudny mecz przeciwko wspaniałej drużynie, takiej jak Inter. Nawet z jednym zawodnikiem nie udało nam się wykonać tego zadania, poświęcić się i myślę, że jako zespół osiągnęliśmy wynik” – powiedział Cuadrado Sky Italia.

Obie drużyny otrzymały rzuty karne w pierwszej połowie w meczu zdominowanym przez decyzje VAR. Cristiano Ronaldo strzelił z rzutu karnego, dając Juve prowadzenie z rzutu karnego, a krótko po tym strzelił rzut karny dla Interu Romelu Lukaku.

Obrazek:
Romelu Lukaku świętuje losowanie poziomu Interu Mediolan przeciwko Juve

Juve odzyskało prowadzenie na uboczu po odbiciu bramki Cuadrado, ale gospodarze zostali zredukowani do 10 mężczyzn na początku drugiej połowy, kiedy Rodrigo Bentancur wywalczył drugiego żółtego.

Inter wyrównał samobójczym golem Giorgio Chielliniego, a Cuadrado odpowiedział rzutem karnym w 88. minucie. Marcelo Brozovic miał jeszcze czas na wysłanie gości do drugiej rezerwacji.

Inter zakończył dziewięcioletnią walkę Juve o tytuł Serie A z czterema meczami do końca i miał szansę zadać ciężki cios czterem największym nadziejom rywali.

Ale Juve objęło prowadzenie, gdy Chiellini został powalony na ziemię na rogu i wygrał rzut karny po przeglądzie VAR. Rzut wolny został obroniony, ale Ronaldo wykorzystał odbicie.

Inter zremisował, gdy Matthijs de Ligt sfaulował Lautaro Martineza w polu karnym po przeglądzie VAR, a Lukaku wykorzystał rzut karny.

Cristiano Ronaldo wygląda na sfrustrowanego Juventusem
Obrazek:

Juve cofnął się głęboko do przerwy w pierwszej połowie, kiedy potężny strzał został odbity przez Cuadrado i przeleciał obok Handanovica.

READ  Kapsuły sportowe HS: McCoy z LaBrae ustanawia nowy rekord z 39 punktami | Wiadomości, sport, praca

Gospodarze zostali zredukowani do 10 mężczyzn w 55. minucie po tym, jak Bentancur Lukaku potknął się o drugie żółte, a Pirlo zdecydował się zabrać Ronaldo na ostatnią kwartę meczu, aby obejrzeć mecz.

Mecz ożył w ostatnich 10 minutach. Chiellini dośrodkował do własnej siatki, ale bramka nie została uznana za faul tylko po to, aby unieważnić decyzję po przeglądzie VAR.

Trzy minuty później Cuadrado został potknięty przez Ivana Perisicia, zdobywając trzeci rzut karny, a Kolumbijczyk odepchnął go do domu, zanim noc Interu się pogorszyła, gdy Brozovic przechwycił drugą żółtą kartkę za niezręczne wyzwanie.

Bundesliga: Lewandowski ustanawia rekord, Dortmund wręczał boost

Makoto Hasebe pokazuje swoją frustrację z powodu straconej okazji
Obrazek:

Borussia Dortmund wzmocniła się w wyścigu o czwarte miejsce, kiedy rywale z Bundesligi z Frankfurtu stracili punkty, a Robert Lewandowski ustanowił kolejny rekord bramkowy.

Eintracht Frankfurt spadł do porażki 4-3 w spadku Schalke 04 Jednak wszyscy liczą na czołową czwórkę z jednym meczem do końca sezonu.

Eintracht jest na piątym miejscu z 57 punktami, Borussia Dortmund na czwartym miejscu z 58 punktami i w niedzielnym meczu z Mainz 05. Jeśli wygrają, zapewnią czwarte miejsce przed ostatnim dniem meczu.

Eintracht walczył po tym, jak Klaas-Jan Huntelaar wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 15. minucie i strzelił bramkę po obronie rzutu karnego.

Andre Silva wyrównał na 29. miejscu, a Evan Ndicka dał im prowadzenie 2-1 sześć minut po restarcie.

Ale Schalke, który był na ostatnim miejscu i już spadł, strzelił trzy gole w ciągu 12 minut dzięki Blendi Idrizi, Florianowi Flickowi i Matthew Hoppe, aby odwrócić losy gry.

Portugalczyk Silva uderzył ponownie i ustanowił klubowy rekord swoim 27. golem w sezonie, który był lepszy niż występ Bernda Hoelzenbeina w sezonie 1976/77, ale to nie wystarczyło.

READ  Sąd Najwyższy w Polsce orzeka przeciwko prymatowi prawa unijnego i pogłębia spór z Brukselą

Bayern Monachium Napastnik Lewandowski osiągnął 49-letni rekord Gerda Müllera w lidze niemieckiej, strzelając rzut karny w 26. minucie remisu 2: 2 Freiburg doprowadzić swój rekord sezonu do 40 bramek.

Polski napastnik jest już drugi na liście strzelców Bundesligi z 276 golami, tuż za Mullersem 365. Nadal ma szansę pobić rekord Mullera 1971/72, a do końca sezonu został jeszcze jeden mecz.

Robert Lewandowski otrzymuje gratulacje od kolegów z drużyny po ustanowieniu rekordu Gerda Mullera pod względem bramek w Bundeslidze w jednym sezonie
Obrazek:

Bayern, który zapewnił sobie już dziewiątą koronę z rzędu, pierwszą dobrą okazję miał w 20. minucie, kiedy strzał Lewandowskiego odleciał daleko od krawędzi pola karnego.

Sześć minut później spisał się znacznie lepiej, posyłając bramkarza Marka Flekkena w złym kierunku, aby spróbować pobić rekord.

Freiburg wyrównał trzy minuty później po uderzeniu głową Manuela Gulde, ale Bayern powrócił z Leroyem Sane’em, aby połączyć się z wpadką Thomasa Müllera w 53. minucie.

Bramka Roberta Lewandowskiego padła z rzutu karnego tuż przed pół godziny
Obrazek:
Bramka Bayernu Monachium Lewandowskiego we Freiburgu padła z rzutu karnego tuż przed pół godziny

Lewandowski nie wykorzystał okazji przed bramką w 78. minucie i obronił główkę bramkarza w 83. minucie po tym, jak Christian Günter doszedł do poziomu gospodarzy.

Union Berlin zakończony Bayer Leverkusen’s Poza BayArena liczy na piąte miejsce z remisem 1: 1 Werder Brema Szanse na uniknięcie barażu o utrzymanie zostały ponownie wykorzystane, gdy przegrali 2: 0 augsburg.

Podobny, Kolonia przegapił szansę na wyjście z pierwszej dwójki remisem 0: 0 Hertha Berlinktóre są teraz matematycznie bezpieczne. Arminii Bielefeld’s Zremisujemy 1-1 z Hoffenheim oznacza, że ​​idą do ostatniego dnia, wiedząc, że tylko zwycięstwo gwarantuje im przetrwanie.

W środku dnia martwa guma Stuttgart wygrał 2-1 w Borussia Monchengladbach.