Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Podlaskie: „Zielone płuca” Polski chcą stać się centrum inwestycji i innowacji

Published

on

Podlaskie: „Zielone płuca” Polski chcą stać się centrum inwestycji i innowacji

Od sektorów drzewnego i budowlanego po sektor rolniczy i spożywczy, polskie województwo podlaskie ma ambitne plany, aby stać się centrum międzynarodowych inwestycji i innowacji.

REKLAMA

Podlasie, położone w północno-wschodniej Polsce, słynie z piękna przyrody, w tym licznych lasów. Ale jest to także region, który chce wyrobić sobie markę jako lokalizacja biznesowa, między innymi poprzez rozwój lokalnych firm, które zdobywają renomę na całym świecie.

W tym wydaniu Focusa odwiedzamy wioskę Orla, aby dowiedzieć się, dlaczego szwedzka firma IKEA wybrała ten region do budowy zakładu produkcyjnego produkującego płyty pilśniowe o dużej gęstości (HDF), wykorzystywane w meblach sprzedawanych na całym świecie.

Odwiedzamy również firmę rodzinną w mieście Kolno, ul Dostosowuje kontrolery do urządzeń do gieraby dowiedzieć się więcej o planach rozszerzenia globalnej dystrybucji poza Europę i Amerykę Północną oraz ekspansji na Azję.

Województwo podlaskie, zwane „zielonymi płucami” Polski, chce także odgrywać większą rolę w sektorze rolno-spożywczym oraz przyczyniać się do zwiększania efektywności i zrównoważonego rozwoju poprzez wykorzystanie technologii.

Rozmawiamy z prezydentem A Firma produkująca żywność z lokalnie uprawianych zbóżaby dowiedzieć się, w jaki sposób firma już inwestuje we własną inteligentną przyszłość.

Patrząc w przyszłość, słyszymy, że Podlaskie chce stać się rynkiem alternatywnym dla inwestorów, także tych, którzy chcą robić biznes bliżej domu. Ma to miejsce w następstwie pandemii Covid-19, która wywarła ogromny wpływ na łańcuchy dostaw

READ  Prawdziwy potwór świętuje w Polsce! 180 kilogramów od dawnej gwiazdy Pride
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *