Connect with us

Nauka

Podcast VoiCEE: Czy koalicje opozycyjne to jedyny sposób na pokonanie środkowoeuropejskich populistów?

Published

on

Możesz także słuchać w Apple Podcasts, SpotifyPodcasty Google, Kotwica i inne katalogi podcastów.

W tym odcinku pisarz i prezenter Kafkadesk Karolina Boháčová omówi trend opozycyjnych koalicji wyborczych w Europie Środkowej i przeanalizuje, czy mogą one być skuteczną strategią przeciwko populistom w regionie.

W pierwszej połowie odcinka analizuje historię sukcesu czeskiej koalicji opozycyjnej pod koniec 2021 roku oraz charakterystykę sojuszy wyborczych z tylko zwierzak, kierownik wydziału nauk politycznych na Praskim Uniwersytecie Metropolitalnym.

W drugiej części udaje się na Węgry, gdzie do wyborów parlamentarnych już za kilka dni i po raz pierwszy od ponad dekady premier Viktor Orbán mierzy się ze zjednoczoną opozycją. Ivan Laszlo Nagywęgierski dziennikarz polityczny z HVG, opiniuje, czego się spodziewać i omawia możliwe wyniki wyborów.

W tej serii podcastów przyglądamy się regionowi z różnych perspektyw i perspektyw, starając się uchwycić jego różnorodność i zrozumieć pojawiające się trendy. Przede wszystkim chcemy dać głos regionowi, o którym często się mówi, a nie słyszy.

VoiCEE jest dostarczana przez niezależną anglojęzyczną sieć medialną w Europie Środkowo-Wschodniej: Notes from Poland, Kafkadesk, Insight Hungary, Internews Ukraine, New Eastern Europe, Reporting Democracy, Transitions, Ukraine World, VSquare. Możesz znaleźć więcej treści z naszej sieci tutaj i śledzić nas na Świergot.

Główne źródło wizerunku: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, (pod CC DLA 3,0 PL)

Karolina Boháčová jest niezależną dziennikarką i współpracowniczką czeskiego Kafkadesku. Obecnie mieszka w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii i zajmuje się sprawami czeskimi i polskimi, z naciskiem na kwestie społeczne. Wcześniej pracowała dla agencji informacyjnej Reuters i międzynarodowego kanału Coda Story.

READ  Naukowcy ostrzegają, że „toksyczny” wrak statku z II wojny światowej może spowodować katastrofę ekologiczną: „To tylko kwestia czasu” | Nauka | Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.