Connect with us

Gospodarka

Podatki: obszar ten podlega zerowej stawce podatku od sprzedaży

Published

on

Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej Tadeusz Kościński podpisał dekret wprowadzający stawkę 0 proc. VAT od dostawy, nabycia wewnątrzwspólnotowego i importu szczepionek przeciwko COVID-19.

Jak wyjaśniono na stronie internetowej ministerstwa, rozporządzenie obejmuje również testy diagnostyczne na SARS-CoV-2 i wywoływaną przez niego chorobę.

Dodano, że preferowane są towary spełniające warunki wynikające z przepisów obowiązujących w ich obrocie.

„Możliwość włączenia testów i szczepionek na COVID-19 + zero + stawka VAT to kolejne posunięcie Departamentu Skarbu wspierające system ochrony zdrowia w walce z pandemią COVID-19. Działania te obejmują obniżenie kosztów badań laboratoryjnych i szczepień ochronnych. ” – podkreślone.

Ministerstwo stwierdziło, że do niedawna, biorąc pod uwagę przepisy dyrektywy VAT, nie można było wprowadzić takiej preferencji. “Pilne prace na forum UE w tej dziedzinie rozpoczęły się pod koniec października. W efekcie 12 grudnia przyjęto nowelizację dyrektywy, nadając państwom członkowskim odpowiednie uprawnienia. Polska aktywnie uczestniczyła w tych pracach” – dodał.

Wprowadzenie zerowej stawki VAT zadeklarowały m.in. Austria, Francja, Rumunia, Bułgaria, Finlandia i Holandia.

Ministerstwo dodało, że nowe przepisy wejdą w życie następnego dnia po ich opublikowaniu w Dzienniku Ustaw i będą obowiązywać do 31 grudnia 2022 r.

– – – – –

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Ponad 20000 zł czekających każdego dnia – Kliknij i przejrzyj

W tym roku obchodzimy 20-lecie istnienia i mamy dla Państwa niespodziankę. Masz dziś szansę wygrać duże pieniądze! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia możesz wygrać co najmniej 20 000 zł, aw wybrane grudniowe dni nawet 40 000 zł! Dołącz do tysięcy internautów biorących udział w grze! Kliknij w link Gram teraz za dużo pieniędzy!

READ  bne IntelliNews - MFW World Economic Outlook: rozbieżna ścieżka wzrostu dla rynków wschodzących

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *