Connect with us

Nauka

Pochodzący z Indii Vinod Bajaj Eyes Rekord Guinnessa na spacer równy obwodowi Ziemi

Published

on

Vinod Bajaj ubiegał się o rekord świata Guinnessa za coś, co nazywa Earth Walk (reprezentacyjny)

Londyn:

70-letni mężczyzna, urodzony w Pendżabie i mieszkający w Irlandii od ponad 40 lat, wystąpił o rekord świata Guinnessa po ukończeniu tego, co nazywa swoim marszem po Ziemi, pokonując ponad 40 075 kilometrów lub równowartość obwodu Ziemi pod ziemią. 1500 dni bez wychodzenia z rodzinnego miasta Limerick.

Vinod Bajaj rozpoczął swoją podróż w sierpniu 2016 roku od skromnego celu, jakim była utrata wagi i poprawa kondycji.

Kiedy zrzucał kilogramy, jego entuzjazm do chodzenia tylko się mnożył i doprowadził go do wytyczenia różnych tras, w tym przez kryte centra handlowe w celu pokonania ograniczeń pogodowych.

Przez pierwsze trzy miesiące chodzenia siedem dni w tygodniu straciłem 8 kg z deficytem 700 kalorii dziennie. W ciągu następnych sześciu miesięcy straciłem kolejne 12 kg. Spadek wagi był prawie całkowicie spowodowany chodzeniem i nie musiałem zmieniać wielu nawyków żywieniowych – powiedział pan Bajaj.

Zazwyczaj zaczynałam chodzić wcześnie rano i kończyłam w większości w dwóch interwałach, z których pierwsza trwała zawsze dłużej. Wiele razy zrobiłem cały spacer za jednym zamachem. „Zaczynanie wcześnie pozwoliło mi skończyć wczesnym popołudniem, co dało mi dużo czasu na robienie zakupów, prace bankowe, prace domowe i ogrodnicze” – powiedział.

Emerytowany inżynier i konsultant biznesowy dorastał w Chennai i przeniósł się do Szkocji w 1975 roku, aby uzyskać tytuł magistra zarządzania z Glasgow, zanim praca zabrała go do Republiki Irlandii 43 lata temu, gdzie mieszka z rodziną w Castletroy, na przedmieściach Limerick od 36 lat.

To lokalne irlandzkie i światowe wiadomości towarzyszyły mu podczas długich spacerów, które znajdowały się w promieniu 10 km od Castletroy.

Pobrał również aplikację Pacer do śledzenia aktywności na swój smartfon, aby móc w pełni śledzić jego kroki, a jej zapisy oznaczały jego główne kamienie milowe po drodze.

READ  Koronawirus w Oregonie: 305 przypadków, 2 zgony, ponieważ stan ujawnia więcej przypadków związanych ze szkołami

Pod koniec pierwszego roku przeszedłem 7600 km i ku memu zdziwieniu stwierdziłem, że faktycznie do Indii szedłem z Irlandii. Kontynuowałem spacer i pod koniec drugiego roku przeszedłem łącznie 15 200 km i stwierdziłem, że w rzeczywistości przeszedłem więcej niż obwód księżyca (10 921 km). To mnie jeszcze bardziej zmotywowało i postanowiłem przejść się po obwodzie Marsa (21,344 km), wspomina.

Różnica między Mars Walk a Earth Walk wynosiła około 19 000 km i wiedziałem, że nie będzie to łatwe. Kontynuowałem chodzenie z zamiarem osiągnięcia mojego ostatecznego celu, mówi w odniesieniu do jego spaceru po ziemi, który ukończył 21 września.

Jego wniosek o Rekord Guinnessa jest obecnie w trakcie rozpatrywania, ponieważ oceniają, czy jego spacer pokonał odpowiednik obwodu Ziemi w 1496 dni i 54.633.135 kroków wystarcza.

W międzyczasie jego misja piesza trwa nadal pomimo ograniczeń związanych z blokadą COVID-19, co oznacza, że ​​musi powtarzać swoje trasy kilka razy dziennie, aby osiągnąć swój dzienny cel chodzenia.

Uzupełniają się również migdałami, orzechami nerkowca, orzechami włoskimi i bananami, aby utrzymać poziom energii podczas spacerów.

Moja żona i rodzeństwo nie byli początkowo pod wrażeniem, ponieważ wszyscy uważali, że za dużo chodzę i moje zdrowie będzie miało negatywny wpływ. W końcu przyszli niechętnie i teraz mają nadzieję, że skrócę swój spacer i nie spróbuję drugiego spaceru po ziemi, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, żartuje.

Czekając na odpowiedź w sprawie swojego potencjalnego rekordu świata, pan Bajaj chętnie rozpowszechnia wiadomość, że chodzenie jest najlepszą formą ćwiczeń dla wszystkich grup wiekowych, „lepszą niż bieganie lub jogging i jest bezpłatna”.

Po przejściu 12 par butów, średnio trzy na rok, podczas marszu po ziemi, jego główną radą jest zainwestowanie w dobrą parę butów do chodzenia i skarpet.

READ  Booster Electron firmy Rocket Lab wraca do lotu wraz z wystrzeleniem satelity obserwującego Ziemię

Jego inna rada dla innych spacerowiczów: Samotność będzie największym wyzwaniem w chodzeniu i można ją częściowo pokonać, słuchając muzyki lub podcastów. Uczyń parasol swoim najlepszym przyjacielem, aby żadna pogoda nie zakłóciła Twojego planu spaceru, a motywacja do działania, dyscyplina, konsekwencja i zarządzanie czasem są kluczowe.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była redagowana przez personel NDTV i jest publikowana z syndykowanego kanału).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *