Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Po znakomitym występie na Sardynii Gregoire Munster ma nadzieję na dalsze sukcesy w Rajdzie Polski

Published

on

Po znakomitym występie na Sardynii Gregoire Munster ma nadzieję na dalsze sukcesy w Rajdzie Polski

Grégoire Munster osiągnął swój najlepszy jak dotąd wynik w WRC w Rajdzie Włochy-Sardynia i ma nadzieję przenieść swoją dynamikę także w Rajdzie Polski.

Rajdowa sensacja M-Sport Forda, Grégoire Munster, po rekordowym występie w zeszłotygodniowym Rajdzie Włoch Sardynii, będącym częścią prestiżowych Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), stawia sobie coraz wyższe cele.

Munster po raz pierwszy znalazł się w pierwszej piątce mistrzostw, co stanowi kamień milowy stanowiący znaczący punkt zwrotny w jego rozwijającej się karierze.

Ogier wyciąga pozytywne wnioski z Rajdu Włochy-Sardynia, mimo przegranej na ostatnim odcinku zwycięstwa z Tänakiem z powodu problemów z oponami.


W wyścigu, który obejmował nierówny teren Sardynii, Munster wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami i precyzją, zajmując niezwykłe piąte miejsce.

„Osiągnęliśmy nasz najlepszy jak dotąd wynik w WRC i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Przed nami jeszcze dużo pracy i musimy znaleźć swoje tempo, ale zawsze idziemy we właściwym kierunku. powiedział Munster.

„Musimy teraz na tym bazować i nabrać dynamiki podczas kilku kolejnych wydarzeń, które będą nieco inne od tych we Włoszech”.

Kierowcy żądają zmiany formatu WRC po decyzji Rovanpery o niepełnym wymiarze godzin

Decyzja Kalle Rovanperä o wycofaniu się z pełnoetatowych startów w sezonie WRC 2024 budzi obawy i wywołuje dyskusję na temat przyszłego formatu mistrzostw.


Szef zespołu M-Sport, Richard Millener, podzielał optymizm Munstera i podkreślał złożoność Rajdu Sardynii.

„Wiemy, że Sardynia to skomplikowany wyścig i ten wynik był naprawdę wielkim osiągnięciem dla nich obu. Bardzo ważne jest, aby wynieśli doświadczenia i lekcje z tych rajdów. Robią to i teraz mogą cieszyć się z kolejnych trzech rajdów wyścigi nie mogą się doczekać tych, które są szybsze i trochę inne.” – skomentował Millener.

Kolejnym wyzwaniem w programie Munstera jest 80. Rajd Polski ORLEN, impreza charakteryzująca się szybkimi trasami i wyjątkowymi wymaganiami.

Przejście ze żwirowych, krętych dróg Sardynii na szybki, płaski teren Polski stawia przed Munsterem i jego pilotem Louisem Louką nowe wyzwania.

Jednak duet jest gotowy przystosować się i wykorzystać swoje ostatnie doświadczenia, aby wspiąć się jeszcze wyżej w rankingach mistrzowskich.

Strategia Munstera polega nie tylko na dostosowaniu się do innego terenu, ale także na ciągłym doskonaleniu i uczeniu się z każdego rajdu.

Kenya Motor Sports Federation wprowadza zmiany w ARC Equator Rally

Ulewne deszcze skomplikowały planowanie ARC Equator Rally Kenya i zmusiły organizatorów do kompromisu.


Dzięki wsparciu M-Sport Ford i synergii z Louką Munster szybko staje się potężnym konkurentem w świecie rajdów.

Śledź nas na X (Twitter) w celu uzyskania dalszych aktualizacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *