Connect with us

Świat

Plaża w Tajlandii ogłosiła obszar katastrofy po wycieku ropy?

Published

on

BANGKOK, 29 stycznia (Reuters) – W sobotę plaża we wschodniej Tajlandii została uznana za obszar katastrofy, ponieważ ropa wyciekająca z podwodnego rurociągu w Zatoce Tajlandzkiej nadal wyrzucała na brzeg i czerniała piasek.

Wyciek z rurociągu Star Petroleum Refining Public Company Limited (SPRC) (SPRC.BK) zaczął późno we wtorek i był opanowany dzień później około 50 000 litrów (13 209 galonów) ropy wylało się do oceanu 20 km (12 mil) od uprzemysłowionego wschodniego wybrzeża kraju. Kontynuuj czytanie

Część oleju dotarł do linii brzegowej na plaży Mae Ramphueng w prowincji Rayong pod koniec piątku, po tym jak rozprzestrzenili się na 47 kilometrach kwadratowych morza w Zatoce. Kontynuuj czytanie

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Pracownicy usuwają wycieki ropy spowodowane wyciekiem z podwodnego rurociągu 20 km (12,4 mil) od wschodniego wybrzeża Tajlandii na plaży Mae Ramphueng w prowincji Rayong, Tajlandia 29 stycznia 2022 r. REUTERS / Soe Zeya Tun

Marynarka współpracuje z SPRC w celu powstrzymania wycieku i powiedziała, że ​​główna część ropy nadal znajduje się na morzu, tylko niewielka ilość wypłynęła w co najmniej dwóch miejscach wzdłuż 12-kilometrowego odcinka plaży.

Według Marynarki Wojennej około 150 pracowników SPRC i 200 personelu marynarki wojennej zostało rozmieszczonych w celu oczyszczenia plaży i wzniesiono bariery dla boomów naftowych.

Dwanaście statków marynarki wojennej i trzy statki cywilne, a także kilka samolotów, również pracowało nad powstrzymaniem wycieku na morzu za pomocą wysięgników i rozpylacza dyspergującego.

„My i firma nadal pracujemy na morzu, aby zmniejszyć ilość ropy poprzez skrępowanie wycieku, wysysanie oleju i rozpylanie dyspergatora” – powiedział dziennikarzom kontradmirał Artorn Charapinyo, zastępca dowódcy pierwszego dowództwa marynarki wojennej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Panu Wongcha-um; Adaptacja autorstwa Stephena Coatesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.