Connect with us

Nauka

Piotr Zieliński: najlepszy strzelec w Polsce, który uwielbia pomagać na boisku i poza nim

Published

on

Piotr Zieliński: najlepszy strzelec w Polsce, który uwielbia pomagać na boisku i poza nim

Dorastając, Piotr Zieliński nienawidził dzielić swojego pokoju z obcymi. Na meblach będzie umieszczał notatki na papierze: „moja szafa”, „mój stół”. Napisał nawet swoje imię na zabawkach, żeby ludzie wiedzieli, że to jego.

Zielińscy pomagali dzieciom z trudnych środowisk. Przez 13 lat opiekowali się dziećmi we własnym domu w Ząbkowicach Śląskich, 40 mil na południe od Wrocławia w południowo-zachodniej Polsce. W końcu młody Zieliński zaprzyjaźnił się z tymi, z którymi musiał dzielić swoją osobistą przestrzeń.

Wracając do teraźniejszości, 28-letni pomocnik z Polski i Napoli kupił dwa budynki, wyremontował je i zamienił na domy dla dzieci prowadzone przez fundację „Piotruś Pan”, którą założył (Piotr to po polsku Piotr). Dwa domy fundacji są zarządzane i nadzorowane przez rodziców Zielińskiego, a kiedy nie jest zajęty na boisku, często odwiedza domy i spędza czas z dziećmi pod opieką swojej fundacji.

Odszedł z inicjatywą, jest złotym chłopcem. Jeśli wraca do Polski, odwiedza dzieci, gra z nimi w piłkę. Oddaje też sprzęt elektroniczny, którego nie używa: laptop, konsolę do gier czy tablet. Na komunii świętej jednego z oskarżonych nikt z rodziny się nie pojawił. Piotr przyjechał z Włoch, żeby zadowolić chłopca. Taki jest” – powiedział The Guardian ojciec Zielińskiego, Bogusław Zieliński.

Z trzema golami i pięcioma asystami Piotr Zieliński, najlepszy strzelec Polski w meczu z Arabią Saudyjską, odegrał kluczową rolę w niepokonanej serii Napoli w Serie A. 28-latek jest potężnym pomocnikiem klubu i reprezentacji.

Jednak nie zawsze tak było, krytykowano go za to, że za mało grał w reprezentacji. Były polski trener Jerzy Brzeczek powiedział, że gra tylko dla swojego klubu, nigdy dla swojego kraju.

READ  Ślady hominidów na Krecie mogą na zawsze zmienić teorię ewolucji

– Jeśli Zieliński pewnego dnia się obudzi i coś zmieni się w jego głowie, to Polska będzie miała zawodnika, którego pozazdroszczą mu wszyscy na świecie – powiedział Brzeczek podczas swojego pobytu w reprezentacji Polski.

Nigdy nie było wątpliwości co do talentu Zielińskiego, odkąd przeniósł się do Udinese w wieku szesnastu lat. W 2020 roku Barcelona chciała go podpisać.

Menedżer Liverpoolu, Jürgen Klopp, wysłał mu nawet helikopter, aby porozmawiać o przeprowadzce do Liverpoolu. Ale właściciel Napoli, Aurelio De Laurentiis, chciał za wszelką cenę zatrzymać jeden ze swoich największych skarbów, a Zieliński podpisał nowy kontrakt z włoskim klubem do 2024 roku.

” id=”yt-wrapper-box” >

Pomocnik Manchesteru United i Portugalii, Bruno Fernandes, w wywiadzie dla polskiego Canal+ przyznał, że jego kolega z drużyny Udinese jest od niego lepszy technicznie i chce ponownie zjednoczyć się z Zielińskim na Old Trafford.

„Technicznie mogę powiedzieć, że Zieliński jest lepiej wyszkolony niż ja. Mieliśmy dobre wyzwanie. Myślę, że w przeszłości Zieliński był trochę nieśmiały. Był wtedy bardzo młody, podobnie jak ja w tamtym czasie” – powiedział Fernandes.

„Jednak pochodzimy z różnych krajów i różnych sposobów myślenia i dla nas obojga było inaczej. Mam bardzo dobry kontakt z Piotrem. To świetny gość, bardzo go lubię. Jest jedną z osób, które poznałem we Włoszech, z którymi jestem cały czas w kontakcie.

W swoich 302 występach dla Napoli w ciągu sześciu sezonów, ten wspaniały pomocnik zanotował 46 bramek i 35 asyst.

Były hiszpański bramkarz Pepe Reina, który grał z nim w Napoli, nazwał go „niezwykłym” zawodnikiem, który powinien grać w Barcelonie lub Realu Madryt.

Powiedział Cadena Ser (głównej sieci radiowej w Hiszpanii) w 2020 roku: „Czy jest jakiś gracz, który zaskoczył mnie na lepsze? Jest zawodnik, w którym zakochałem się od pierwszego wejrzenia – pomocnik Napoli Zieliński.

READ  Pierwszy satelita Omanu gotowy do startu z portu kosmicznego w Wielkiej Brytanii

„Jest zawodnikiem Realu Madryt lub Barcelony. On jest niezwykły”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *