Connect with us

Sport

Francja vs Dania FIFA World Cup 2022 aktualizacje na żywo: starcie FRA vs DEN na stadionie Al Bayt wkrótce się rozpocznie

Published

on

Mistrzostwa Świata FIFA 2022: Spostrzeżenia z pierwszej rundy rozgrywek

Wysoka prasa

Być może jednym z najbardziej uderzających aspektów mistrzostw świata była gotowość tak zwanych słabszych drużyn do awansu i przejęcia piłki na terytorium przeciwnika. Arsène Wenger, szef FIFA ds. globalnego rozwoju piłki nożnej, powiedział, że naciskanie stało się „absolutnie powszechne” na całym świecie przed rozpoczęciem mundialu. Była to technika, która okazała się przydatna w zespołach, które zmieniły swoje podejście do odepchnięcia problemu od piłki, gdy nie mają indywidualnego talentu do rywalizacji przy piłce.

Nacisk kładziony jest na odzyskanie piłki w obszarach boiska, w których drużyny mogą zagrozić ofensywnie i wykorzystanie niewielkiego posiadania, które otrzymują, w przeciwieństwie do odzyskiwania piłki w obszarach obronnych tylko po to, by później stawić czoła ciągłym atakom. (Kontynuuj czytanie)

Argentyna kontra Meksyk: Lionel Messi i spółka grają w „pierwszy finał”

Emi Martinez ujęła to najlepiej: „W sobotę będzie nasz pierwszy finał Pucharu Świata”.

Te osiem słów wyrażało zarówno aspiracje, jak i desperację Argentyny. Albiceleste wylądował w Doha jako wyraźny pretendent do tytułu. Teraz ryzykują odejście w fazie grupowej.

Szokująca porażka z Arabią Saudyjską w meczu otwarcia mistrzostw świata oznacza, że ​​sobotni (niedziela, 12:30 IST) mecz z Meksykiem stanie się – jak ujął to bramkarz – wirtualnym finałem. Jeszcze jedno wyjście i równie dobrze mogliby być pierwszym lotem do domu. (Kontynuuj czytanie)

READ  Sukces Świątek pomaga Polsce ożywić nadmorski turniej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.