Connect with us

Sport

Pierwszy Meksykanin na Wimbledonie od 26 lat podążający ścieżką dziadka

Published

on

Symbol zastępczy podczas ładowania promocji przedmiotów

WIMBLEDON, Anglia — Fernanda Contreras Gomez nigdy tam nie była All England Club do tego weekendu, po tym jak została pierwszą kobietą z Meksyku, która zdobyła miejsce w peletonie od 1996 roku Wimbledon.

Czuła jednak, że dość dobrze zna to miejsce. To dlatego, że 24-letnia Contreras Gómez od swojego dziadka słyszała opowieści o turnieju wielkoszlemowym na trawie – Francisco „Pancho” Contreras Serrano dotarł do półfinału gry podwójnej na Wimbledonie w 1958 roku, a także grał tam w singlu.

„To było naprawdę fajne spacerować po terenie” – powiedział Contreras Gómez. „To tak: »Ktoś mnie szczypie!«”

W maju zakwalifikowała się do French Open, gdzie wygrała mecz pierwszej rundy w głównym losowaniu. W zeszłym tygodniu zakwalifikowała się do Wimbledonu i zajmując 154. miejsce, przegrała poniedziałkowy mecz pierwszej rundy w głównym remisie, pokonując 6-1, 6-4 przez Polkę Magdę Linette na 65. miejscu.

Entuzjazm Contrerasa Gomeza nie został ani trochę stłumiony.

„To wciąż było takie magiczne. Było kilka chwil, kiedy myślałem: „O mój Boże, jestem w Londynie. To szalone. Miałem całkiem ładne miejsce z widokiem na Centre Court.Wszystko było nieskazitelne. Trawa była naprawdę zielona. Rzadko używane. Trochę się unosiłem. To było wspaniałe” – powiedziała Contreras Gómez, która w wieku 13 lat przeprowadziła się do Austin w Teksasie z rodziną z Meksyku, a następnie studiowała inżynierię mechaniczną i grała w tenisa w Vanderbilt.

„Było szczęście. Były chwile niepewności – „Czy bawię się dzisiaj z deszczem?” — i cierpliwość — powiedziała. „Nerwowość 'Ooh, zaraz zagram. Zaraz wyjdę na boisko’”.

Jej dziadek opowiedział jej o trudach turnieju tenisowego – zwłaszcza związanych z podróżami – kiedy był w sporcie. Powiedziała, że ​​tęsknił za narodzinami każdego ze swoich czworga dzieci podczas gry i podała każdemu drugie imię, aby zaznaczyć, w którym momencie rywalizował: Altamira, Cleveland, Brisbane i – tak, dla syna urodzonego w 1958 r. – Wimbledon.

READ  Stabilne rutyny mogą być kluczem do utrzymania dobrego nastroju – wiadomości, sport, pogoda, ruch uliczny i to, co najlepsze w Minnesocie i bliźniaczych miastach Minneapolis-St. Paweł.

Obaj rozmawiali przez telefon po tym, jak Contreras Gómez uzyskał prawo do rywalizacji w rundach kwalifikacyjnych poza siedzibą drużyny.

Jego przesłanie do wnuczki?

„Powiedział: jestem z ciebie taki dumny. Kolejne „F” Contreras jest w losowaniu Wimbledonu.

Po godzinnym meczu z Linette Contreras Gomez powiedziała, że ​​chce porozmawiać ze swoim dziadkiem we wtorek.

– Jestem pewna – powiedziała – że będzie chciał porównać moje doświadczenie ze swoim.

Więcej informacji o AP Wimbledon: https://apnews.com/hub/wimbledon i https://apnews.com/hub/tennis i https://twitter.com/AP_Sports

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.