Connect with us

Nauka

Pierwsza pizza o smaku kosmicznym trafia na Ziemię

Published

on

Za: | 0 akcji 30 odczytów

Nowa linia Papa Johns Chorizo ​​to smaki inspirowane smakiem kosmosu

MILTON KEYNES, Anglia, 15 września 2022 // PRNewswire // – Papa Johns wydaje pierwszą na świecie pizzę inspirowaną kosmosem – ogromny krok naprzód dla ludzkości i miłośników pizzy na całym świecie.

Zainspirowana sławą chorizo ​​jako najczęściej podróżującej kiełbasy na świecie – po podróży w kosmos z hiszpańskim astronautą Pedro Duque w 1998 roku – nowa linia pizzy inspirowana kosmosem łączy pyszne stratosferyczne smaki chorizo ​​z charakterystyczną pizzą, papadią i bułeczkami. od papieża Jana.

Dr Chris Welch, wiodący na świecie „przestrzenolog” i były wiceprezes Międzynarodowej Federacji Lotniczej, przeanalizował skład nowej linii pizzy Papa Johns i odkrył uderzające podobieństwa między smakami, teksturami i wyglądem chorizo ​​a odkryciem przestrzeni:

Ekstremalne temperatury Jowisza wynoszące 35 000 stopni Celsjusza tworzą epickie cyklony słoneczne – takie jak Wielka Czerwona Plama – które wyglądają jak kawałek chorizo.

W 2016 roku, kiedy sonda Juno NASA okrążyła Jowisza, odkryła, że ​​planeta jest uderzająco podobna do pizzy nadziewanej chorizo.

Istnieją dowody na to, że te same związki węgla powstające w procesie suszenia papryki – używane do nadania chorizo ​​jej klasycznego czerwonego odcienia – można znaleźć również w kosmosie. To wyjaśnia, dlaczego astronauci często wąchają grillowane mięso po spacerze kosmicznym.

Skutki mikrograwitacji w kosmosie powodują, że kubki smakowe astronautów są stępione, dlatego często mają ochotę na potrawy pełne pikantnego smaku – i być może dlatego Pedro Duque zabrał ze sobą w kosmos chorizo.

Komentując to odkrycie, dr Chris Welch powiedział: „Ostre smaki, takie jak chorizo, od dawna są ulubionym kosmicznym jedzeniem wśród głodnych astronautów, dlatego cieszy się tak bogatym kosmicznym dziedzictwem. Ale co zaskakujące, jak ujawniły ostatnie dowody, jego charakterystyczne smaki i aromaty można rzeczywiście rozważyć na zewnątrz tego… świata – ze śladami tego samego związku aromatycznego, który, jak sądzono, znajduje się zarówno w kosmosie, jak i w chorizo.”

Inspirowana kosmosem linia pizzy jest wspierana wielokanałową globalną kampanią marketingową, która tej jesieni będzie prowadzona w Chinach, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie, Polsce, Niemczech i wybranych rynkach Ameryki Łacińskiej.

W nowym, burzliwym kulturowo filmie, fani pizzy zostaną zabrani w międzygalaktyczną podróż na Planetę Chouriço, by odkryć smaki, kolory i piękno z innego świata.

Przenosząc kosmos glamour Planet Chorizo ​​na Ziemię, kosmetyki Chelsie Lane stworzyły limitowaną edycję szminki Chorizo ​​Style, aby uczcić nową linię Papy Johnsa i kosmiczne dziedzictwo chorizo.

Pomadka, przypominająca marmurkową teksturę chorizo ​​i przesyconą autentycznym aromatem chorizo, jest już dostępna w międzynarodowym zakupie na stronie Chelsie Lane. Pomadka pojawi się w domu chorizo ​​podczas Madrid Fashion Week.

Jo Blundell, wiceprezes ds. marketingu międzynarodowego w Papa Johns, komentuje: „Papa Johns to marka, która jest synonimem pysznych doznań smakowych. Nowe wymiary”.

Dodatek chorizo ​​– modnego w 2022 roku smaku żywności – dodatkowo wzmacnia Lepsze składniki Papa Johns. Najlepsze zobowiązanie Pizza do innowacji receptur i wyższości żywności.

ŹRÓDŁO Papa Johns

###

Uwagi:


komentarze wspierane przez

READ  Uwaga na całym świecie - Ambasada i Konsulat USA w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.