PH Para Dance Sport Team zdobył w Polsce 19 medali

Metro Manila (CNN Filipiny, 12 października) – Drużyna sportowa Philippine Paradance zapewniła sobie miejsce na Mistrzostwach Świata Para Dance Sports 2021 po bogatym zbiorze medali w eliminacjach Polish Open World 2021.

Filipińczycy zdobyli łącznie 19 medali z siedmioma złotymi, czterema srebrnymi i ośmioma brązowymi medalami.

Filipiny zajęły w Polsce dwa miejsca na podium w kategoriach Combi Latin Class 2 i Freestyle Combi Class 2, przy czym para Julius Jun Obero i Rhea Marquez oraz tandem Anne Charlaine Santos i Jed Villaruel zdobyli odpowiednio złote i brązowe medale.

Para Edelyn de Asis i Shaquille Hanz Basan zdobyła srebro w połączonej klasie latynoskiej 2, podczas gdy partnerstwo Jhony Peña i Filemona Baguio II zdobyło wyróżnienie druhny w połączonej klasie freestyle 2.

Filipińskie tancerki osiągnęły również trzy podwójne podium, a De Asis zdobyła złoto w Solo Women Class 2, Solo Women Class 2 Freestyle i Duo Freestyle Class 2 z Obrero.

Santos zdobyła brązowy medal w trzech zawodach prowadzonych przez De Asis, kiedy skojarzyła się z Christianem Apolinario w zawodach Duo Freestyle Class 2.

De Asis została najbardziej zwycięską filipińską tancerką w Polsce po zdobyciu czwartego złotego medalu w klasach 1 i 2 młodzieży.

Para Jhona Peña i Joey Maglasang ukończyli złoty finisz Filipińczyków po tym, jak zwyciężyli w duecie w klasie standardowej 2.

Pozostali dwaj srebrni medaliści filipińscy na spotkaniu w Polsce to Obrero (solo mężczyzn, klasa 2) oraz Duo Apolinario i Jhistine Gylde Baguio (klasa łacińska 1 mieszana).

Innymi brązowymi medalistami są Santos i Apolinario (Duo Latin, klasa 2), Apolinario (Solo, mężczyźni, klasa 1) i Maglasang (Solo, mężczyźni, klasa 2, styl dowolny).

Drużyna sportowa Philippine Paradance jest trenowana przez Genice Bong Marquez z pomocą asystentów trenerów Tristana Ducay i Roque Marquez.

READ  Absolwent z Polski myśli o budowaniu mostów w społeczności Rwandy | Wiadomości, sport, praca

Mistrzostwa Świata Para Dance Sport 2021 odbędą się w listopadzie w Ulsan w Korei Południowej.