Connect with us

Nauka

Pełnia listopadowego „księżyca bobra” i zaćmienia Księżyca na pokazie nieba w tym tygodniu

Published

on

Obserwatorzy nieba otrzymają podwójną nagrodę, gdy listopad 2020 roku dobiegnie końca, z częściową zaćmienie Księżyca występujące jako pełne „księżyc bobra”Świeci na porannym niebie.

Księżyc bobra – nazywany takim przydomkiem, ponieważ jest to pora roku, w której bobry budują swoje zimowe tamy w ramach przygotowań do mroźnej zimy – osiągnie swoją najpełniejszą fazę w poniedziałek, 30 listopada, o 4:30 czasu wschodniego. Będzie więc wyglądać na duży i jasny na niebie w niedzielę wieczorem i we wtorek wieczorem – zakładając, że chmury nie zasłaniają widoku.

(Niestety, plik wielka burza deszczowa oczekuje się, że w poniedziałek uderzy region New Jersey i może potrwać do wczesnego wtorku).

Częściowe zaćmienie Księżyca

Ponieważ księżyc zachodzi w pełni wczesnym rankiem w poniedziałek, nastąpi częściowe zaćmienie Księżyca – znane jako zaćmienie półcienia. Chociaż nie jest to tak dramatyczne, jak pełne zaćmienie Księżyca, eksperci twierdzą, że może być widoczne dla obserwatorów nieba tutaj w New Jersey i innych obszarach Ameryki Północnej.

Zaćmienie półcienia ma miejsce, gdy księżyc dryfuje przez zewnętrzną część cienia Ziemi lub półcienia, a część promieni słonecznych jest zablokowana przed świeceniem na Księżycu w tym czasie, według ekspertów astronomii z EarthSky.org.

W poniedziałek rano „Księżyc zajmie 4 godziny i 21 minut, aby przelecieć po bladej krawędzi zewnętrznej (półcieni) cienia Ziemi, nigdy nie osiągając ciemnego umbry cienia” – mówi pisarz astronomii Space.com Joe Rao.

„Około 20 minut przed najgłębszą fazą zaćmienia, możesz zobaczyć pewne dowody na to słabe cienie na górnej krawędzi księżyca” – zauważa Rao. „Odpowiada to około 4:22 czasu EST; 3:22 CST; 2:22 am MT i 1:22 am PST. ”

Gdyby było to pełne zaćmienie Księżyca zamiast częściowego, cały księżyc zostałby na chwilę pociemniony i wydzielałby czerwonawo-pomarańczowy odcień.

READ  Statek kosmiczny SpaceX przechodzi statyczną próbę ognia z trzema silnikami Raptor, wreszcie dostaje stożek nosa!

Nawiasem mówiąc, tak jest całkowicie bezpiecznie patrzeć na zaćmienie Księżyca lunetą, lornetką lub własnymi oczami. Nie są potrzebne żadne specjalne filtry.

Wkrótce nadejdzie pełnia księżyca w listopadzie 2020 roku, a jego pseudonim to „księżyc bobra”.Bruno Glatsch | Pixabay

Pochodzenie pseudonimu księżyc bobra

Plik pseudonim „bóbr księżyc” pochodzi z plemion rdzennych Amerykanów Algonquin i amerykańskich kolonistów, którzy nadawali przydomki każdej pełni księżyca na podstawie warunków pogodowych, rutyny rolniczej i trendów łowieckich o tej porze roku.

Niektóre publikacje, na przykład TimeAndDate.com, powiedzmy, że listopadowy księżyc otrzymał swoją nazwę „od bobrów, które budują swoje zimowe tamy o tej porze roku”.

Plik Almanach rolników Mówi, że przydomek mógł pochodzić od bobrów przygotowujących się do zimy w listopadzie, ale zauważa, że ​​może to mieć coś wspólnego z myśliwymi. „To był czas zastawiania pułapek na bobry przed zamarznięciem bagien, aby zapewnić sobie zaopatrzenie w ciepłe zimowe futra” – czytamy w publikacji.

Inne pseudonimy na listopadowy księżyc w pełni

Podobnie jak inne pełne księżyce w ciągu roku, listopadowa pełnia wygenerowała kilka różne pseudonimy z biegiem czasu.

Oprócz popularnego przydomka „księżyc bobra”, Pełnia księżyca w listopadzie wymyślono także „księżyc myśliwy”, „księżyc żałobny”, „księżyc trzcinowy” i „mroźny księżyc” – odniesienie do coraz chłodniejszej pogody w tym miesiącu.

Pełnia zimna - grudzień

Pełnia księżyca w grudniu jest powszechnie nazywana „zimnym księżycem” ze względu na chłodne zimowe powietrze.Pixabay

Ostatnia pełnia księżyca w 2020 roku

Jeśli nie masz okazji zobaczyć listopadowej pełni księżyca, możesz poszukać grudniowej pełni ”zimny księżyc. ”

Ten księżyc oficjalnie osiągnie pełną fazę o 22:28 czasu wschodniego we wtorek, 29 grudnia, więc będzie wyglądał na duży poprzedniej nocy (28 grudnia) i dwóch następnych nocy (30 grudnia i 31 grudnia).

Nasze dziennikarstwo potrzebuje Twojego wsparcia. Zapisz się już dziś NJ.com.

Len Melisurgo jest dostępny pod adresem [email protected]. Opowiedz nam swoją historię koronawirusa lub wyślij wskazówkę tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *