Connect with us

Nauka

Październikowe niebo przynosi księżyc w pełni i rzadki księżyc w Halloween

Published

on

W 2017 roku w NASA Kennedy Space Center na Florydzie wschodzi wspaniały księżyc w pełni.

NASA / Kim Shiflett

W tym kierunku zmierza jeszcze jedno bardzo niezwykłe wydarzenie niezwykle dziwny rok. Księżyc w pełni Halloween 2020 będzie widoczny dla całego świata, a nie tylko dla jego części, po raz pierwszy od II wojny światowej, mówi nauczyciel astronomii i były dyrektor planetarium Jeffrey Hunt. I możecie zobaczyć podgląd świątecznego wydarzenia rozpoczynającego się w czwartek 1 października, kiedy to będzie widoczna pierwsza w miesiącu pełnia – romantycznie nazywana „pełnią księżyca”.

Księżyc w pełni będzie wyglądał w pełni przez około trzy dni, począwszy od około godziny 17:00 czasu wschodniego 1 października i potrwa do soboty rano 3 października. NASA mówi. Pełnia księżyca to nazwa nadana pełni księżyca najbliżej początku jesieni. Zwykle występuje we wrześniu, ale w tym roku pojawia się w październiku. A to tylko zapowiedź drugiej pełni księżyca miesiąca, pełni księżyca Halloween, znanego jako niebieski księżyc, ponieważ jest to druga pełnia księżyca tego samego miesiąca.

„Kiedy uczyłem, moi licealiści myśleli, że pełnia księżyca występuje w każde Halloween” – powiedział mi Hunt. Niezupełnie, chociaż dekoracje popkulturowe z pewnością tak to wydają. Powiedział, że ostatnia pełnia księżyca w Halloween widoczna na całym świecie miała miejsce w 1944 roku. O tym wydarzeniu napisał na swojej stronie internetowej, Kiedy krzywe się wyrównują. W niektórych lokalizacjach w 1955 roku była pełnia księżyca Halloween, ale nie obejmowała to zachodniej Ameryki Północnej i zachodniego Pacyfiku, mówi Hunt.

Chociaż tegoroczna pełnia księżyca Halloween będzie widoczna we wszystkich częściach świata, nie oznacza to, że każdy obywatel będzie miał widok. Zobaczą to zarówno mieszkańcy Ameryki Północnej, jak i Południowej, podobnie jak Indie, cała Europa i duża część Azji. Ale podczas gdy zachodni Australijczycy to zobaczą, ci w środkowej i wschodniej części kraju nie.

Znasz dobrze strefy czasowe? „Ma go każda strefa czasowa, z wyjątkiem stref czasowych na wschód od (GMT) +8, jeśli obowiązuje czas letni, lub (GMT) +9 bez czasu dziennego” – mówi Hunt.

Chcesz zobaczyć księżyc w pełni Halloween? W pełnej fazie jest tak jasno, że nie ma znaczenia, czy jesteś w zatłoczonym mieście, czy na farmie. I nie potrzebujesz drogiego sprzętu.

„Wyjdź na zewnątrz i spójrz” – mówi Hunt.

Nie zdziw się jednak, jeśli zrobisz zdjęcie księżyca Halloween telefonem, a zdjęcie nie będzie pasowało do tego, co widziałeś.

„Gdy księżyc jest fotografowany smartfonem, rezultaty mogą być rozczarowujące” – przyznaje Hunt. „Nasadka do teleobiektywu pomoże powiększyć księżyc. Upewnij się, że adapter pasuje do Twojej marki i modelu. Nie prześwietlaj także księżyca. Dostosuj jasność aparatu tak, aby funkcje były widoczne i nie były zasłonięte jasnością księżyca ”.

Jeśli jesteś zbyt zajęty oglądaniem horrorów (lub robieniem niezależnie od koronawirusa odpowiednika trick-or-treat is), będziesz musiał poczekać do 2039 roku na kolejną globalną pełnię księżyca.

„Oczywiście pełnia występuje w październiku w międzyczasie, ale nie w Halloween” – mówi Hunt. Do tego czasu w Twoim regionie może pojawić się księżyc w pełni Halloween. Po prostu nie będzie go widać na całym świecie.

READ  Houston dał poecie Adamowi Zagajewskiemu w latach 1945-2021 przestrzeń do wychwalania `` okaleczonego świata ''
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.