Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Paweł Kukiz stracił 40 000. pszczó³. Obwinia walkę z komarami. „Umarli pewnego dnia zatruci chemią”

Published

on

Paweł Kukiz stracił 40 000.  pszczó³.  Obwinia walkę z komarami.  „Umarli pewnego dnia zatruci chemią”

Paweł Kukiz stracił około 40 000 pszczół. Była to jedna z czterech rodzin pszczelich, których posiadał. – Jeszcze przed chwilą te pszczoły były bardzo pracowite, żywe i widać je wszystkie leżące w rzędzie. Masakra – powiedział polityk w rozmowie z Polsat News.

Polityk jest przekonany, że środki chemiczne używane do zwalczania komarów były przyczyną śmierci jego pszczół. W swoim poście na Facebooku wezwał do stosowania takich środków dopiero po 20:00, kiedy pszczoły są już w ulu.

„Rozumiem, że mamy plagę komarów, że gryzą, że swędzi, ale błagam – nie jesteśmy sami na świecie, a jeśli nie będzie już pszczół, nie będzie nas …” – napisał Paweł Kukiz.

Zmiana klimatu wpływa na życie pszczół

Rosnąca liczba komarów ma związek ze zmianami klimatycznymi. Ciepłe zimy i coraz częstsze powodzie powodują, że owady te rozmnażają się coraz liczniej. W niektórych miastach, np. We Wrocławiu, owady zwalczane są przez opryski chemiczne. Jednak szkodzą one nie tylko komarom, ale także pszczoły.

Mówi, że zmiana klimatu wpływa na zapylacze na różne sposoby Zielony pokój. Biolodzy obserwują m.in. opóźnienie kwitnienia roślin, co powoduje problemy z bazą pokarmową pszczół. Ulewne deszcze, które coraz częściej występują w Polsce niszczą gniazda pszczół, a susze i upały uniemożliwiają im pracę, powodując głód owadów.

Obejrzyj wideo
Czy pszczoły zostaną zastąpione robotami?

READ  Armia tworzy w Polsce stały garnizon | Artykuł
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *