Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Patryk Jaki o porozumieniu w sprawie budżetu Unii Europejskiej

Published

on

Solidarność Polska zrobiła wszystko, aby nie dopuścić do zawarcia porozumienia wiążącego budżet UE z rządami prawa – napisał w sobotę poseł PiS Patryk Jaki. – Zamawialiśmy opinie prawne, organizowaliśmy konferencje, groźby i zapytania z kraju i zagranicy – nic nie mogło powstrzymać premiera, który chciał je podpisać – dodał polityk z Solidarnej Polski.

czwartek Szefowie państw i rządów 27 krajów Unii Europejskiej uzgodnili wieloletni budżet Wspólnoty i fundusz odbudowy. Mimo wcześniejszej groźby weta ze strony Polski i Węgier, nie zmieniło się rozporządzenie wiążące wypłatę środków unijnych z rządami prawa. Konkluzje Rady Europejskiej mówią o potrzebie ochrony budżetu UE przed wszelkiego rodzaju nadużyciami, korupcją i konfliktami interesów. Jednocześnie podkreślono, że samo stwierdzenie naruszenia praworządności nie wystarczy do uruchomienia mechanizmu zamrażania funduszy dla państw członkowskich.

Zbigniew Ziobro, szef Solidarności Polska, przyćmił decyzje szczytu w sprawie regulacji jako poważny błąd i porażkę polskiego rządu. Były nawet groźby opuszczenia Zjednoczonej Prawicy. Po posiedzeniu Zarządu Solidarnej Polskiej w sobotę przewodniczący poinformował, że wniosek o opuszczenie koalicji został odrzucony głosami 12 do 8.

Premier: Szanuję poglądy Solidarności Polska, chociaż na niektóre sprawy patrzę inaczejTVN24

Yak: Każdy, kto śmieje się dziś z „weta”, zostanie pogrzebany, gdy rozporządzenie wejdzie w życie

W sobotę poseł PiS Patryk Jaki.

„Tragedia całej sytuacji polega na tym, że wkrótce każdy, kto śmieje się z dzisiejszego„ weta ”, zostanie pogrzebany, gdy rozporządzenie wejdzie w życie. Będzie to tak potężna broń, że przesądzi o wyniku wyborów w kraju. can ”- napisał w sobotę na Twitterze. Ostrzegł, że „żadne niezgodne z prawem wytyczne ani wnioski tego nie powstrzymają”. „Będzie można nawet zablokować wszystkie fundusze w Polsce, bo np. Kwoty imigrantów nie będą przyjmowane. I wkrótce będziemy płatnikiem netto” – czytamy we wpisie.

READ  Mecz Ukraina vs Polska charytatywny mecz piłki nożnej na stadionie Weston Homes rozegrany przez Peterborough United w celu zbiórki pieniędzy dla ofiar konfliktu

Jak powiedział, „żadne krzyki, że nie postępujecie zgodnie z„ wytycznymi ”nie pomogą, bo Polska podpisze rozporządzenie”. „Mówię o tragedii, bo wcale się nie cieszę, że tym razem, podobnie jak po lipcu, się z nami zgodzimy, bo to też będzie dramat Polski” – napisał poseł.

„Nic nie mogło powstrzymać premiera”

Zapewnił, że Solidarna Polska „zrobiła wszystko, aby to powstrzymać”. „Zamawialiśmy krajowe i zagraniczne opinie prawne, organizowaliśmy konferencje, groźby i śledztwa – nic nie mogło powstrzymać premiera, który chciał to podpisać (porozumienie – red.)” – powiedział Jaki.

Przypomniał, że rozporządzenie Komisji Europejskiej w sprawie związku między budżetem a praworządnością „nie było przyjmowane przez dwa lata (bo wszyscy wiedzieli, że jest to naruszenie traktatów)”, dopóki nie zostało podpisane w lipcu tego roku. . – Po podpisaniu przez Polskę w lipcu tego, co działo się przez dwa lata, w kilka tygodni minęło. Wykorzystali katastrofalny błąd polskiej delegacji – powiedział Jaki.

Jak dodał: „Nie jest przyjemnie być znowu biciem ze wszystkich stron, ale tak naprawdę jest to kwestia polskiego prawa do istnienia tam, gdzie nie można milczeć”.

Główne źródło zdjęć: PAP / Paweł Supernak

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *