Connect with us

Świat

Patriarcha Maronitów w Libanie wzywa armię do rozprawienia się z Hezbollahem

Published

on

Patriarcha Maronitów w Libanie wzywa armię do rozprawienia się z Hezbollahem

Maronicki patriarcha Libanu Bechara Boutros al-Rahi wezwał w niedzielę armię libańską do przejęcia kontroli nad południem kraju, twierdzą Hezbollahu, a rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1701 w następstwie ostatnich starć między Izraelem a Hezbollahem ściśle wdrażają.

„Nie wzywamy armii libańskiej, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo południa z międzynarodowymi siłami zbrojnymi, aby przejęła kontrolę nad całym krajem na południu, ściśle realizowała rezolucję 1701 i zapobiegała wystrzeliwaniu rakiet z Libanu. terytorium dla bezpieczeństwa Izraela, ale dla bezpieczeństwa Libanu” – powiedział al-Rahi, według Libańskiej Narodowej Agencji Informacyjnej (NNA) podczas niedzielnej mszy.

Patriarcha maronicki podkreślił, że „ze względu na równość wobec prawa nie może zaakceptować partii decydującej o pokoju i wojnie poza decyzją o legalności i decyzją narodową powierzoną dwóm trzecim członków rządu”.

19 rakiet zostało wystrzelonych z południowego Libanu w północnym Izraelu w piątek, przy czym Żelazna Kopuła przechwyciła 10 rakiet, a sześć rakiet uderzyło w otwarte obszary w pobliżu Har Dov wzdłuż granicy libańskiej. Pozostałe pociski spadły w Libanie. Nie było obrażeń ani obrażeń.

Był to szósty atak tego rodzaju w ciągu ostatnich kilku miesięcy i pierwszy ze strony Hezbollahu upoważniony wrócić.

Oprócz stanowiska przeciwko działaniom Hezbollahu, al-Rahi potępił to, co nazwał „okresowymi izraelskimi naruszeniami południowego Libanu i pogwałceniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa nr 1701 oraz gorącymi napięciami na obszarach przygranicznych wiosek mieszkalnych i ich otoczenia”, zgodnie z do NNA.

Patriarcha podkreślił, że „prawdą jest, że Liban nie podpisał pokoju z Izraelem, ale prawdą jest również, że Liban nie zdecydował się na wojnę z Izraelem i oficjalnie zobowiązał się do zawieszenia broni z 1949 r.” chcą uwzględnić Liban ”. w operacjach wojskowych, które wywołują katastrofalne reakcje Izraela.”

Al-Rahi twierdził również, że starcia miały na celu „odwrócenie uwagi od świętości i wspaniałości masy męczenników i ofiar eksplozji w porcie w Bejrucie, ponieważ była to roczna rocznica eksplozji”. wyraźny zeszły tydzień.

Patriarcha Maronitów zaatakował przywódców kraju: „Pytamy urzędników i polityków: Jak przekonujecie ludzi, że jesteście kompetentni, aby prowadzić ich do zbawienia i każdego dnia wrzucać ich w nowy kryzys? Jak stajecie się światem Jak przekonacie siebie że zasługujesz na pomoc, skoro nie uczestniczysz w międzynarodowych konferencjach poświęconych pomocy Libańczykom i jesteś gotowy do ratowania Libanu, rozbudzaj swoje nadzieje, by czuć się z ludźmi w ich nędzy?

„Chcemy zakończyć logikę wojskową i wojnę i przyjąć logikę pokoju oraz interesy Libanu i wszystkich Libańczyków” – powiedział patriarcha, według NNA.

Lider Libańskiej Partii Kataeb i były poseł Sami Gemayel wyraził w poniedziałek poparcie dla patriarchy, mówiąc, że partia jest „przekonana”, że jest wielu obywateli Libanu, którzy są zaniepokojeni suwerennością patriarchy i Partii Kataeb oraz usuwaniem broni na zewnątrz świat pasuje do wojska.

Zwolennicy Hezbollahu wyrazili oburzenie na komentarze patriarchy w mediach społecznościowych, używając hashtagów „Patron of Bias” i „Patron of Surrender”. Związany z Hezbollahem reporter Ali Shoaib napisał na Twitterze patriarchę i napisał: „Tym razem poproś armię libańską o powstrzymanie izraelskich ataków zamiast prosić ich o zaprzestanie wystrzeliwania pocisków!!”

Odpowiadając na reakcje mediów społecznościowych na uwagi al-Rahi, libański poseł Ibrahim Kanaan, członek Wolnego Ruchu Patriotycznego, partii chrześcijańskiej sprzymierzonej z Hezbollahem, powiedział: [al-Rahi] reprezentuje, a kogo reprezentuje, jest odrzucany przez wszystkie standardy ”- powiedział NNA.

Kanaan wezwał do dialogu między Hezbollahem a al-Rahi i „dyskusji o jego obawach, które są narodowymi problemami wyrażanymi przez szeroką część narodu libańskiego, z jego różnymi komponentami i kolorami, aby nie zachować Libanu jako otwartej areny „Wymieniaj wiadomości, podgrzewaj granice i otwieraj walki, które niszczą kraj i jego gospodarkę, zwłaszcza że Libańczycy przechodzą przez najtrudniejszy okres w swojej 100-letniej historii”.

READ  Netanjahu i Smotrich przyrzekają przekonać Bennetta, by nie tworzył „lewicowego” rządu

Poseł podkreślił, że stanowisko Patriarchy należy omawiać z szacunkiem, z dala od jakichkolwiek zniewag czy zniewag.

To nie pierwszy raz, kiedy al-Rahi wypowiada się przeciwko kontroli Hezbollahu w południowym Libanie i jego istnieniu jako organizacji paramilitarnej w tym kraju.

w sierpień zeszłego rokuPo eksplozji portu w Bejrucie patriarcha maronicki wezwał państwo do przejęcia kontroli nad bronią w kraju i ograniczenia decyzji wojennych i pokojowych do państwa. Według NNA, Al-Rahi wezwał wszystkie strony, aby nie angażowały Libanu w konflikty i najpierw rozważyły ​​interesy Libanu.

Patriarcha wielokrotnie wzywał Liban do postawienia na neutralność i niewchodzenia w wojny międzynarodowe i regionalne, które jego zdaniem nie mają nic wspólnego z tym krajem.

W 2014 roku al-Rahi odwiedził Izrael podczas wizyty papieża Franciszka. Hezbollah i inne grupy w Libanie były oburzone ówczesną decyzją.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *