Nauka

Pasmo bramek Lewandowskiego dla Bayernu kończy się po 19 meczach

BERLIN (AP) – Po raz pierwszy Robert Lewandowski nie strzelił gola. Pasmo kolejnych bramek polskiej gwiazdy dla Bayernu Monachium zakończyło się w…

BERLIN (AP) – Po raz pierwszy Robert Lewandowski nie strzelił gola.

Pasmo kolejnych bramek polskiego asa dla Bayernu Monachium zakończyło się w piątek 19 meczami z rzędu, kiedy nie udało mu się zdobyć bramki w wygranym 3:1 meczu nad słabiej sklasyfikowanym Greutherem Fürthem w Bundeslidze.

Lewandowski, który trafił w poprzeczkę w 40. minucie, stracił również rekord bramkowy Gerda Müllera w 16 kolejnych meczach Bundesligi. Seria 19 meczów Lewandowskiego obejmuje mecze ligowe, pucharowe i Ligi Mistrzów, powracając do zremisowanego 3:3 z Arminią Bielefeld 15 lutego.

Fürth, który od czasu awansu nie wygrał żadnego z pięciu pierwszych meczów Bundesligi, rozpoczął rozsądnie, ale był zaskoczony, gdy Thomas Müller otworzył wynik w 10. minucie.

Alphonso Davies wyprowadził kontratak w lewo, a jego krzyż został uprzejmie odbity przez Müllera, który strzelił w prawy słupek spoza obszaru.

Drugi gol Joshua Kimmicha dla Bayernu z 31. meczu był podobny, tym razem dośrodkował Leroy Sané. Obrońcy Fürtha pozostawili graczom Bayernu dużo miejsca – choć za mało dla Lewandowskiego.

Drużyna gospodarzy ożyła w wieku 48 lat, kiedy Benjamin Pavard został wysłany za kiepski start do amerykańskiego pomocnika Juliana Greena, który strzeliłby gola.

Ale Bayern wciąż miał wystarczająco dużo siły w ataku, by powiększyć przewagę w 68. pozycji, kiedy Sebastian Griesbeck strzelił samobójczego gola pod presją Lewandowskiego, który wyglądał na rozczarowanego, że sam nie strzelił bramki.

Cedric Itten otrzymał spóźnione pocieszenie dla Fürtha na 87. pozycji.