Connect with us

Nauka

Hrabstwo Missoula głosuje w sprawie ograniczeń dotyczących COVID-19

Published

on

Liczba przypadków COVID-19 nadal rośnie lokalnie.

Dwa tygodnie temu hrabstwo Missoula wprowadziło nowe ograniczenia i w czwartek zrewidowało te zasady.

„Życie jest teraz ważniejsze niż własność” – stwierdził Will Fesperman.

Rozkazał gubernator Steve Bullock nowe ograniczenia od piątku, w tym zamykanie restauracji i barów o 22:00, wymuszanie 50% pojemności w tych firmach, a także ograniczenie wielkości grupy do 25 osób.

Rada Zdrowia Hrabstwa Missoula zaktualizowała teraz lokalne przepisy, w tym bardziej szczegółowe informacje na temat ograniczeń zdolności biznesowej i prosząc o 10-dniowe pisemne powiadomienie o wydarzeniach.

Ellen Leahy, specjalistka ds. Zdrowia publicznego, zauważyła, że ​​codzienne przypadki nowych przypadków poprawiły się w ciągu ostatnich trzech dni, a wskaźnik transmisji również się poprawia – ale nadal nie ma danych, chciałaby je widzieć.

Urzędnicy mieli nadzieję, że dwa tygodnie temu więcej ograniczeń obniży wskaźnik incydentów do 25 na 100 000, ale jeszcze nie osiągnęliśmy tego celu. W rzeczywistości nasz wskaźnik incydentów jest teraz wyższy niż dwa tygodnie temu.

Hrabstwo Missoula zgłosiło średni dzienny wskaźnik incydentów wynoszący ponad 50/100 000 nowych przypadków 27 października. Hrabstwo obecnie zgłasza średni wskaźnik incydentów wynoszący 67/100 000 nowych dziennych przypadków.

Podczas czwartkowego publicznego spotkania jeden z Missoulian wezwał miejscowych urzędników do przestrzegania zasad, mówiąc, że nie wiemy, kiedy – ani czy – rozkazy gubernatora ulegną zmianie.

„Krajobrazy będą się zmieniać w ciągu najbliższych kilku tygodni i prawdopodobnie będziemy to ponownie odwiedzać” – zauważył Ross Miller z rady zdrowia.

Publiczny komentarz w zeszłym tygodniu opowiadał się za zaostrzeniem ograniczeń, a według urzędników hrabstwa Missoula niektórzy nawet sugerowali kolejną blokadę.

„Wspierają zdrowie publiczne i chcą postępować słusznie” – skomentowała Mary Parish, specjalistka ds. Informacji publicznej w odpowiedzi na COVID-19

Dodała jednak, że członkowie społeczności, zwłaszcza właściciele firm, wciąż myślą o skutkach ekonomicznych. „Próbują też zrównoważyć poważne okoliczności finansowe”.

READ  Umieść północny zachód | HBD czyni City Court Urban Splash swoim ostatnim zakupem

Oba nowe zamówienia rozpoczną się w piątek 20 listopada.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszym porządkiem publicznym.


(pierwszy raport)

Rada Zdrowia Hrabstwa Missoula City zagłosowała za przyjęciem zmian do istniejących ograniczeń dotyczących COVID-19 podczas wirtualnego spotkania, które odbyło się w czwartek po południu, ponieważ liczba przypadków COVID-19 nadal rośnie w społeczności.

10-dniowe powiadomienie będzie wymagane w przypadku wydarzeń i zgromadzeń, a także wyjaśnia limity pojemności w sklepach detalicznych, siłowniach i miejscach montażu. Ponadto, niektóre wymagania hrabstw są dostosowywane do ostatnich zaostrzonych ograniczeń nałożonych przez Gov. Steve’a Bullocka.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszym porządkiem publicznym.

Ellen Leahy, specjalistka ds. Zdrowia publicznego hrabstwa Missoula, otworzyła spotkanie, omawiając trendy i statystyki dotyczące COVID-19. Leahy powiedział, że codzienna częstość występowania nowych przypadków poprawiła się w ciągu ostatnich trzech dni, podczas gdy współczynnik transmisji również się poprawia.

Dodała, że ​​„niepokojący wskaźnik” jest taki, że wskaźnik pozytywności testu wynosi ponad 18%, w porównaniu z około 12% w zeszłym tygodniu.

Testowanie zostało rozszerzone do pełnych siedmiu dni w tygodniu i dziennie przeprowadza się około 170 testów. Leahy zauważył również, że przypadki COVID-19 są nadal migrowane z weekendu do nowego systemu śledzenia w Montanie.

Według Leahy dostępność szpitali w Missoula jest lepsza niż w większości stanu.

Obejrzyj pełną konferencję prasową poniżej:

Ograniczenia COVID-19 omówione w Missoula

Urzędnicy zdrowia publicznego donoszą, że otrzymali w tym tygodniu około 1000 e-maili i 30 telefonów na temat propozycji. Ogólny nastrój komentarza zgodnie z prezentacją pokazał, że około 70% poparcia dla propozycji.

Ponadto opinia publiczna pokazała, że ​​ludzie są zaniepokojeni zdrowiem publicznym i chcą zrównoważyć te obawy z obawami finansowymi i gospodarczymi.

Prośby o wydarzenia większe niż 250 osób – w tym coroczna parada świateł, kolacja z okazji Święta Dziękczynienia Goodfellows, targi zimowe i wydarzenia sportowe – są nadal rozpatrywane przez departament zdrowia.

READ  Chiny uruchomią centralny moduł stacji kosmicznej około godziny 11 w czwartek

– informacje od Katie Miller i Marka Thorsella zawarte w niniejszym raporcie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *