Connect with us

Świat

Pakistan: eksplozja Karachi Bank zabija co najmniej 15 | Pakistan

Published

on

Policja poinformowała, że ​​w sobotę w wyniku eksplozji w oddziale banku w przemysłowej dzielnicy Karaczi zginęło co najmniej 15 osób, a 16 innych zostało rannych.

Starszy funkcjonariusz policji powiedział, że eksplozja w oddziale Habib Bank Ltd, największego pakistańskiego pożyczkodawcy, mogła być spowodowana wyciekiem gazu. Sarfaraz Nawaz powiedział również dziennikarzom, że budynek został najwyraźniej zbudowany nad kanałem.

„Nasze zespoły materiałów wybuchowych próbują określić charakter wybuchu, ale najwyraźniej konstrukcja została zbudowana na kanalizacji i prawdopodobną przyczyną może być gaz” – powiedział.

W oświadczeniu na Twitterze Habib Bank poinformował, że eksplozja uszkodziła jego oddział, powodując ofiary i obrażenia. „Nasze kondolencje kierujemy do pogrążonych w żałobie” – powiedział.

Stacja benzynowa obok banku w Sindh Industrial Trading Estate i samochody zaparkowane w pobliżu zostały poważnie uszkodzone. Nagranie telewizyjne pokazało, że podłoga ławki jest rozrywana, odsłaniając poskręcane żelazne pręty.

„Do tej pory zginęło 15 osób, a 16 trafiło do szpitala rannych” – powiedział w tweecie administrator Karaczi, Murtaza Wahab.

Inny starszy funkcjonariusz policji, Sharjeel Kharal, powiedział dziennikarzom, że nie jest od razu jasne, ile osób zginęło lub zostało rannych w eksplozji, biorąc pod uwagę, że w sobotę bank miał niewielu pracowników.

READ  Biden dołączy do przywódców NATO w Brukseli i weźmie udział w szczycie Rady Europejskiej w przyszłym tygodniu podczas wojny na Ukrainie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *