Connect with us

Sport

Oto rozdziały i wersety w historii łyżwiarki szybkiej Erin Jackson

Published

on

Jest tak wiele fascynujących części Erin JacksonTrudno powiedzieć, od czego zacząć.

Czy zaczynasz od stwierdzenia, że ​​Jackson jest tak dobrą łyżwiarką, że czterokrotnie była światową medalistką i trzykrotnie została uznana za lekkoatletkę roku na rolkach przez Komitet Olimpijski USA?

A może dotarła do drużyny olimpijskiej USA 2018 w długodystansowej łyżwiarstwie szybkim około pięciu minut po przejściu z kółek na biegaczy?

(OK, zajęło to trochę więcej czasu, ale masz pomysł.)

A może jest pierwszą czarną kobietą, która na dłuższą metę dostała się do amerykańskiej drużyny olimpijskiej?

Lub dzieje się tak, mimo że przyjechał na próby olimpijskie 2018 bez dotrzymania czasu kwalifikacji do kolejnych Zimowych Igrzysk w PyeongChang.

Albo że ma tak wiele stopni w college’u z tak wielu przedmiotów, że Jackson żartobliwie (lub nie) uważa, że ​​powinna uwzględnić słowo „szkoła”, gdy zostanie poproszone o wymienienie swoich hobby?

Albo Jackson, która opisuje swoją jazdę na łyżwach jako „wstydliwą” po tym, jak trzy tygodnie temu wygrała swój pierwszy Puchar Świata w Polsce?

Albo wygrać 500-metrowy wyścig o Puchar Świata otwierający sezon po tym, jak przegapił cały międzynarodowy sezon 2020-21 z powodu wielu kwarantanny z powodu bliskich kontaktów z Covid i urazu oka spowodowanego poluzowaniem liny bungee?

Albo stać się pierwszą czarnoskórą Amerykanką, która wygrała wyścig indywidualny w 36-letniej historii mistrzostw świata, wygrywając na dystansie 500 m?

A może po tym, jak do tej pory ukończyła dopiero dziewiąte miejsce w 10 wyścigach Pucharu Świata?

Albo wygrywa kolejne dwa Puchary Świata 500, zajmuje drugie miejsce w kolejnym i dochodzi do Pucharu Świata, który rozpoczyna się w piątek na Utah Olympic Oval w pobliżu Salt Lake City, z czterema najszybszymi 500 razy na świecie w tym sezonie, trzema z ich nowe rekordy osobiste?

Lub zrób to wszystko, gdy działają jako trener Ryan ShimabukuroMówi, że 29-latka z Ocala na Florydzie jest wciąż w powijakach swojej kariery na łyżwach.

(I nawet nie wspomnieliśmy o części roller derby. Jest mistrzynią dwóch kółek, czterech kółek i ostrzy.)

„Kiedy zaczynałem na lodzie, pomyślałem: 'Jestem łyżwiarzem szybkim, a to jest łyżwiarstwo szybkie i dlaczego nie jest to łatwiejsze?’ Na początku naprawdę miałem problemy ”- powiedział Jackson w wywiadzie telefonicznym w tym tygodniu. „Opanowanie tego nowego wyzwania było najbardziej satysfakcjonujące”.

Ich niedawny sukces nie skłonił Jacksona do uznania go za technicznie dojrzały produkt, jako „zawstydzający” opis ich technologii w holenderskim wywiadzie telewizyjnym po wygraniu polskiego wyścigu z rekordowymi programami.

„Jeśli patrzę na siebie, a potem na innych łyżwiarzy, to nie wygląda na to, że jeżdżę właściwie, ale jeśli to działa, to myślę, że jest w porządku” – powiedział Jackson.

READ  Już tak nie wygląda. Zarażony Ronaldo zmienił się nie do poznania - o2

„Łyżwiarstwo szybkie ma w swoim wyglądzie, w ruchu, coś w rodzaju poezji. Mam nadzieję, że już niedługo będzie wyglądać bardzo ładnie.”

Jeśli ich poezja w ruchu jest nadal głupia niż Lord Byron, nic dziwnego.

„Dla zwykłego obserwatora inline i lód wyglądają podobnie, ponieważ są ruchami łyżwiarskimi” – powiedział Shimabukuro przez telefon w tym tygodniu. „Ale jest duża różnica w sposobie dostarczania mocy przez lemiesz na lodzie i koła na cemencie lub betonie. Czas pchnięcia jest inny, sposób wywierania siły jest inny, twoja postawa jest inna.”

„Ponieważ od tak dawna jeździła na rolkach, a także uprawiała jazdę artystyczną, miała dobre wyczucie, że jest w butach i porusza się po powierzchni. Można było powiedzieć, że na początku trochę się wahała, ale była bardzo dociekliwa i zadawała dobre pytania. Nie tylko potrząsnęła głową, gdy nie zrozumiała, ale poprosiła mnie, abym wyjaśnił to inaczej.

Kiedyś inżynier, zawsze inżynier, zwłaszcza ze stopniem naukowym w zakresie informatyki i kinezjologii.

Jackson, który zaczął ścigać się na rolkach w wieku 9 lat, po raz pierwszy stanął na łyżwach w wieku 24 lat na krótkiej wycieczce z holenderskimi członkami zespołu na rolkach we wrześniu 2016 r. na lodowisku w Holandii. Nagranie z tej sesji, które kilka lat później opublikowała na Instagramie, pokazało, jak poruszała się po lodzie z niezwykłą płynnością dla nowicjusza na lodzie.

Ilu mistrzów w rolkach, w tym innego Öcalana, Bretania BowePo zdobyciu wielu tytułów mistrzowskich świata zarówno w biegach, jak i na kołach, Jackson był przyciągany przez olimpijską obecność tego sportu do jazdy na łyżwach.

Kiedy podjęła kolejny krok, dołączając do amerykańskiego programu łyżwiarstwa szybkiego, którego celem jest przekształcenie odnoszących sukcesy łyżwiarzy w łyżwiarzy, Jackson powiedziała, że ​​odrzuciła dwie oferty pracy, w których wykorzystała jej dyplom z inżynierii materiałowej (Lista dziekana) z University of Florida.

„To była trudna decyzja, ale wiedziałam, że jeśli nie pojadę na łyżwach, to kiedy będę miała okazję?”, powiedziała.

Jackson pojechał do Salt Lake City w lutym 2017 roku, spędził kilka miesięcy na łyżwach, latem wrócił do derbów na rolkach i rolkach, a następnie wrócił do Utah na czteromiesięczny blok treningowy, który doprowadził do amerykańskich prób w 2018 roku.

Prawie wszyscy łyżwiarze szybcy stosują jazdę na rowerze jako trening przekrojowy. Jackson nigdy nie jeździł na rowerze szosowym, aż do swojej podróży do Utah, a zapomnienie spowodowało wielokrotne upadki (żadne poważne). Nigdy wcześniej nie trenowała podnoszenia ciężarów.

READ  Serie A: Napoli - Mediolan. Wynik i relacja z gry

„Musiałam nauczyć się wszystkich technik podnoszenia” – powiedziała.

Shimabukuro, który obecnie trenuje na swoich piątych igrzyskach olimpijskich, powiedział, że celem pierwszego sezonu Jacksona było zdobycie doświadczenia z udziału w próbach w USA i uruchomienie programu na igrzyska olimpijskie w 2022 roku. „Nie była pod presją, ale zdecydowanie jest sportowcem w dniu meczu” – powiedział.

Nieoczekiwanie dotarła na Igrzyska Olimpijskie 2018, kiedy ukończyła wyścig na trzecim miejscu w wyścigu 500cc i ustanowiła rekordy osobiste w obu wyścigach.

„W 2018 roku nie wiedziałam, co robię, nie wiedziałam, jak byłam w tej sytuacji” – powiedziała. „To był rodzaj trąby powietrznej. Wydawało się, że wszystko idzie bardzo szybko, a potem znalazłem się na igrzyskach olimpijskich.

Zajęła 24 miejsce z 31 w 500 w Korei Południowej, ponad dwie sekundy (rok świetlny na tym dystansie) za zwycięzcą Nao Kodaira z Japonii. Na Mistrzostwach Świata w Indywidualnych Dystansach 2020 była siódma na 500, mniej niż 0,6 za zwycięzcą, Kodairą. W tym sezonie Jackson pokonał Kodairę w trzech z czterech wyścigów Pucharu Świata, aw pozostałych był tylko 0,15 za nią.

„Przychodzę w tym roku z dużo większą pewnością siebie” – powiedział Jackson. „Zaczynam czuć się bardziej komfortowo na lodzie iw tym, co mam robić”.

Jej harmonogram przyspieszył po tym, jak większość zeszłego sezonu przegrała z powodu pandemii i kontuzji oka. Jej celem na sezon 2020-21 było konsekwentne znajdowanie się w pierwszej piątce z kilkoma miejscami na podium i konsekwentne pozostawanie na podium z kilkoma zwycięstwami w tym sezonie.

– Po opuszczeniu poprzedniego sezonu musiałam też pominąć ten gol i skupić się na następnym – powiedziała. „Ponieważ nie jeździłem w zeszłym sezonie, nie wiedziałem, gdzie jestem na świecie. To było dla mnie zaskakujące i naprawdę wspaniałe, że udało mi się odnieść kilka zwycięstw na samym początku ”.

Fakt, że wszystkie ich wyścigi odbyły się do tej pory na poziomie morza, dobrze wróży Pekinowi, gdzie owal znajduje się również na poziomie morza. Najszybsze czasy na świecie – łącznie z pierwszą piętnastką Jacksona – są teraz rejestrowane w przewyższeniu (Utah Olympic Oval ma 1669 stóp wysokości), ale niektórzy łyżwiarze nie przystosowują się tak dobrze do niższych prędkości wyścigów na poziomie morza.

„Kiedy po raz pierwszy znalazłem się na lodzie, byłem znacznie lepszy na poziomie morza, ponieważ nie byłem zbyt doświadczonym łyżwiarzem i polegałem po prostu na sile i surowej prędkości” – powiedział Jackson. „Teraz jestem trochę lepszy w części finezyjnej i mam więcej sukcesów na wyżynach”.

READ  Andy Murray odnotowuje 700. zwycięstwo w swojej karierze, Emma Raducanu pokonuje Caroline Garcia, by awansować Nowości

Shimabukuro powiedział, że ich czasy w ten weekend mogą nie być rzucające się w oczy, ponieważ długie tropiciele znajdują się w środku ciężkiego bloku pracy, przygotowując się do igrzysk olimpijskich w 2022 r., gdzie 500 kobiet pojawi się dopiero w dniu 10 (13 lutego) .

Stany Zjednoczone, potęga olimpijska w długodystansowym łyżwiarstwie szybkim na prawie wszystkie Igrzyska Zimowe w latach 1972-2010, nie zdobyły żadnych medali w 2014 r., a tylko brązowy medal w 2018 r. (w biegu na dochodzenie kobiet). Jackson, Bowe, 33 lata, i Joey Mantia, 35, inny były łyżwiarz inline z Ocala, wszyscy powinni być pretendentami do medali w Pekinie.

Pod koniec swoich konkurencyjnych dni Jackson ma nadzieję połączyć wszystkie swoje zainteresowania akademickie w karierę w biomechanice, być może w badaniach i rozwoju. Jako studentka inżynierii materiałowej zajmowała się projektowaniem ceramiki dla branży stomatologicznej.

Jackson planuje kontynuować jazdę na łyżwach przynajmniej do igrzysk olimpijskich w 2026 r., chociaż w nadchodzących latach może sporadycznie wracać zarówno do inline, jak i roller derby. Nie zrobiła tego od kilku lat, po części dlatego, że pandemia zawiesiła rywalizację w obu dyscyplinach na część lub cały czas.

Shimabukuro uważnie monitoruje stres związany z wyścigami, gdy Jackson doznał trzech przepukliny dysków w dolnej części pleców w 2019 roku. Dlatego na razie tylko okazjonalnie jeździ na łyżwach na 1000m. Cała twoja uwaga dla Pekinu skupia się na 500.

„Jeśli moje ciało wytrzyma po tym (2026), chciałabym zrobić jeszcze cztery” – powiedziała.

Jackson rozumie, jak bardzo ich obecność w sporcie może zachęcić innych kolorowych ludzi do wypróbowania tego.

„To dla mnie bardzo ważne” – powiedziała. „Na Zimowych Igrzyskach nie ma dużej różnorodności, a widoczność ma na to duży wpływ.

„Słyszysz argument: „Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Kolorowi ludzie uprawiali ten zimowy sport”. Oczywiście nie, ale jak z Przejażdżka Sally (pierwsza Amerykanka w kosmosie) nic nie powstrzymało jej od studiowania nauk ścisłych i eksploracji kosmosu, ale kiedy została pierwszą, liczba młodych dziewcząt zainteresowanych kosmosem gwałtownie wzrosła. Mam nadzieję, że mogę to dla kogoś zrobić.”

Philip Hersh, który relacjonował ostatnie jedenaście Zimowych Igrzysk Olimpijskich, wnosi specjalny wkład do serwisu NBCSports.com.

Trwa OlympicTalk Wiadomości Apple. Ulubione nas!

Oto rozdziały i wersety w historii łyżwiarki szybkiej Erin Jackson pierwotnie pojawił się na NBCsports.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.