Connect with us

Sport

Spotkanie Diamond League China przełożone, odwołane z powodu COVID-19

Published

on

Osoba w masce ochronnej przechodzi obok sklepu z pamiątkami na XIX Igrzyska Azjatyckie Hangzhou 2022 podczas wybuchu epidemii koronawirusa (COVID-19) w Hangzhou w prowincji Zhejiang w Chinach, 6 maja 2022 r. China Daily przez REUTERS

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

7 maja (Reuters) – Spotkanie lekkoatletyczne Diamond League, które w tym roku ma się odbyć w Chinach, zostało przeniesione do Polski, a kolejne odwołane z powodu epidemii COVID-19 w tym kraju, poinformowali organizatorzy po głośnych igrzyskach azjatyckich w tym kraju. został przeniesiony do Hangzhou.

Spotkania 30 lipca w Szanghaju i 6 sierpnia w Shenzhen zostały zmienione ze względu na „ograniczenia w podróży i surowe wymogi kwarantanny obowiązujące obecnie przy wjeździe do Chin” – poinformowali organizatorzy w oświadczeniu w piątek.

Podano, że impreza w Shenzhen zostanie przeniesiona do Chorzowa w Polsce, podczas gdy spotkanie w Szanghaju nie zostanie zastąpione.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Również w piątek Światowe Igrzyska Uniwersyteckie zaplanowane na przyszły miesiąc w południowo-zachodnim chińskim mieście Chengdu zostały przełożone, podczas gdy Azjatyckie Igrzyska Młodzieży w Shantou zostały odwołane, a Taszkent miał być gospodarzem następnej edycji w 2025 roku. Czytaj więcej

„Sezonowy kalendarz Diamentowej Ligi został zrestrukturyzowany, aby zapewnić uczciwą i przejrzystą rywalizację, ponieważ dwa spotkania w Chinach nie mogą się teraz odbyć zgodnie z planem” – napisali organizatorzy w oświadczeniu.

„Diamentowa Liga z niecierpliwością czeka na organizację wydarzeń w Chinach, które rozpoczną się ponownie w 2023 roku”.

Nowy sezon rozpoczyna się 13 maja w Doha, a kończy 7 i 8 września w Zurychu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Dhruv Munjala w Bengaluru; Adaptacja Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Coco Gauff kocha glinę. Na serio.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.